BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ

İngiliz aktör Jude Law, savaş yüzünden harabeye dönen Afganistan'ı, barışa destek vermek için ziyaret ediyor.

Magazin

BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ Yönetmen Jeremy Gilley ile birlikte geldiği Afganistan'ın başkenti Kabil'de basın toplantısı düzenleyen Law, ''Geçen yıl Kabil'den ayrıldığım zaman yalnızca hakkında çok şey okuduğum savaştan değil, insanların cesareti ve umutlarından da mütehassıs oldum'' dedi.

Jude Law, Afganistan halkının Barış Gününü gerçekten kutlamak istediklerini, hayatların kurtulabileceğini bildiklerini ifade etti.

İngiliz yönetmen Gilley'in çevirdiği ''Peace One Day'' adlı belgesele de konu olan lobi faaliyetlerinin ardından, BM Genel Kurul kararıyla Dünya Barış Günü 2001 yılında resmileşmişti.

''Yetenekli Bay Ripley'' (The Talented Mr. Ripley) ve ''Soğuk Dağ'' (Cold Mountain) gibi filmlerdeki rolüyle tanınan ve Oscar'a aday gösterilen Jude Law, Gilley'e ''The Day After Peace'' adlı ikinci belgeseli çekmesine yardım etmişti. sabah
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: