'BAŞROL OYNARKEN BORCUM VARDI!'

Milyonları ekrana kilitleyen Deli Yürek ile son günlerin dikkat çeken dizisi 'Ayrılık'ın güzel yıldızı Zeynep Tokuş'dan samimi itiraflar...

Magazin

'BAŞROL OYNARKEN BORCUM VARDI!' Milyonları ekrana kilitleyen Deli Yürek ile son günlerin dikkat çeken dizisi Ayrılık'ın güzel yıldızı Zeynep Tokuş BUGÜN'e konuştu: 'Türkiye güzeli seçildiğim dönemde dizi filmde de oynuyordum ama param yoktu. Bakkala borç yazdırıyordum...”

Zeynep Hanım, küçük yaşlardan itibaren hayalini kurduğunuz bir meslek var mıydı?

Küçüklüğümden beri hep modacı olmak istedim. Bilkent Üniversitesi Grafik Tasarım'ı kazandım. Babam da 'Kır bacağını otur yanımda' dedi. Ankara'da stilistlik yapamayacaktım, İstanbul'a gitmek istedim. Babam karşı çıktı. Ben de bazı planlar yapmaya başladım.

Ne gibi planlardı bunlar?

Televizyonda güzellik yarışmasının anonslarını gördüm. Bu benim için çözüm olabilir diye düşündüm.

Babanızın mesleği neydi?

Özel bir şirkette genel müdürlük yapmıştı. Ankara Ticaret Odası başkanlığı yaptı. Babam, 'Şu kapıdan çıkarsan bir daha içeri giremezsin' demişti. Yarışmada finale kaldım, hemen İstanbul'a gittim. Yarışmayı kazandım.

Kazandığınız parayla ne yaptınız?

Paranın vergisini ödedim, arabanın vergisini ödedim, yakınlarıma hediyeler aldım, elimde bir şey kalmadı. Bu iş öyle olmayacak dedim, sunuculuk ve mankenlik yapmaya karar verdim.

Maddi durumunuz nasıldı?

İlk etapta bir ev tutabilmiştim ama içinde eşya yoktu. Arabam var çekime çağırıyorlar ama param yoktu. Boğaziçi Köprüsü’nden geçerken gişedeki adama, 'Kusura bakmayın param yok, beni geçirir misiniz? Borcum olsun' dedim. 'Hadi geç bakalım' dedi. Bunu 'Deli Yürek'te başrol oynarken yaşadım. Genelde evde oturuyordum. Bakkala bile borç yazdırıyordum.

Ne iş verdilerse hepsini yaptım

Oyunculuk hayatınıza nasıl girdi?

Bir gün evimin telefonu çaldı, 'Osman Sınav ben, senin dizimde oynamanı istiyorum, ne dersin?' dedi. 'Yok, ben oyunculuğu düşünmüyorum' dedim. Sesi çok sıcak geldi, tanımak istedim o insanı. Gidip bir mankenlik ajansına kaydoldum, bana ne kadar iş verdilerse onu yapmaya çalıştım.

Sonra?

Kaydolduğum ajanstaki bir bayan 'Deli Yürek'te oynamaya başlamıştı. Onun diziden çıktığını duydum. Onu duyunca Osman Ağabey'I arayayım dedim. Osman ağabey, *Hemen gel' dedi. Konuştuk, 'Ben seni oynatırım' dedi, hiç unutmam.

Kötü karakter tanıdık geldi

Şimdi, 'Ayrılık' dizisinde oynuyorsunuz, çekimleriniz nerelerde yapıldı, rolünüz nedir?

Azerbeycan Bakü'de ve İran'da çekim yaptık. Rolümün adı 'Fehmine' Sert bir kadın. Hırslarına yenik düşmüş, aklı fikri kazanmak olan, başka hiç bir şeye tahammülü olmayan, kıskanç kötü kalpli bir kadın. İlk defa böyle bir teklif geldi. Ama oynamaya başladıkça çok tanıdık geldi açıkçası. 'Ben böyle kötü bakabiliyormuşum', demeye başladım!

Gülen’in verdiği altını saklıyorum

Küçük Ali nasıl?

17 aylık oldu. Çok yaramaz ve hareketli. 6.5 aylık dünyaya geldi. Çok zor günler yaşadık. İnançlarımızla, dualarla ayakta kaldık.

Eşiniz açıklamıştı, Fethullah Gülen üzerinde dua yazılı bir altın vermiş ve oğlunuzun için dua etmişti...

Dua edenlerden Allah raz ı olsun. O altını evimde saklıyorum.
(bugün)
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: