BAYRAM SOĞUK VE YAĞIŞLI GEÇECEK

Türkiye’de görülen bahar havası bayramda yerini soğuk ve yağışa bırakıyor. Pazar günü Marmara ve Ege’de hafif yağmur başlayacak.

Magazin

BAYRAM SOĞUK VE YAĞIŞLI GEÇECEK Kurban Bayramı’nın birinci günü Marmara’nın doğusunda İstanbul, Kocaeli ve Bursa arası ile Bolu’dan Kastamonu’ya kadar olan Batı Karadeniz yağmurlu olacak. Hava sıcaklığı 10 derecenin altına inecek. Ankara da bayramın ilk gününü yağışlı geçirecek.


Bayramda hava en çok ikinci gün soğuyacak, sıcaklık İç Anadolu Bölgesi’nde 2 dereceye kadar inecek. Karadeniz, İç Anadolu, Antalya, Adana ve akşama doğru Doğu Anadolu yağış alacak. Bolu’dan itabaren Afyon, Kütahya, Konya, Kayseri, Amasya, Tokat, Sivas ve Gümüşhane’ye kadar iç kesimlerde kar yağışı bekleniyor, Bolu Kartalkaya’ya da kar yağacak. Ankara’da da hafif karla karaşık yağmur görülebilir, İstanbul’da da yüksek kesimlerde karla karışık yağmur geçişi olabilir. Bayramın ikini günü sıcaklık İstanbul’da 5, Ankara’da 4, Sivas’ta 0 dereceye inecek.

Bayramın üçüncü günü yağış batı ve iç kesimlerden çekilirken Samsun, Trabzon ve Doğu Anadolu’da devam edecek. Çarşamba günü Gümüşhane ve Erzurum’da yoğun kar görülebilir.

Bayramın dördüncü günü ise yağışlar zayıflayacak, Ege’de lodos sert esecek ve rüzgar sıcaklığı yüksetecek. Ancak perşembe geccesi Ege’ye yeniden yağmur gelebilir.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: