BEBEĞİNE CİPS YEDİRDİ

Angelina Jolie’nin 19 aylık bebeği Shiloh’ya cips yedirmesi tepki çekti

Magazin

BEBEĞİNE CİPS YEDİRDİ Uzmanlar, trans yağ oranları yüksek olan cipslerin çocuklara zarar verdiği yönünde uyarılar yapıyor. Uyarılara kulak asmayan Jolie ise ABD basınından 'cahil' damgası yedi.

Sosyal yardım kuruluşlarına sağladığı destek, öksüz çocuklara yaptığı yardımlar ve aile yaşantısıyla Angelina Jolie, bugüne kadar hep örnek anne olarak gösterildi. Ta ki, yandaki fotoğraf, basına yansıyana kadar. Daha 19 aylık olan Shiloh'nun annesinin kucağında cips yerken görüntülenmesi ABD'de büyük tepki çekti. Jolie, kızına cips yedirdiği için cahillikle suçlandı.

US dergisinin yaptığı habere göre ise Brad Pitt-Angelina Jolie çiftinin de sağlıklı beslenmedikleri iddia edildi. Haberde, fast food bağımlısı olduğu belirtilen ünlü çiftin, çocuklarını da fast-food yiyeceklere alıştırdığı belirtiliyor. Ünlü çiftin diğer çocukları Maddox, Pax ve Zahara'nın da fast food besinleri tükettikleri söyleniyor.

Dünya Sağlık Örgütü ile Amerikan Gıda ve İlaç Kurumu'na göre bir yetişkinin günde en fazla altı gram tuz alması ve 65 gram yağ tüketmesi gerekiyor. Bu iki kurumun verilerine göre günde iki paket cips yiyen bir çocuk, bir yetişkinin bile almaması gereken oranda yağ ve tuz tüketiyor.

ABD'deki California Üniversitesi'nin yaptığı bir diğer araştırmaya göre de, doymuş yağ tüketimi günlük 20 gramı aştığında obezite riski yüzde 80 ve kalp rahatsızlıklarına yakalanma riski yüzde 60 yükseliyor. Trans yağ ise damarlarda tıkanmaya yol açarak kalp rahatsızlıklarına yakalanma riskini iki kat artırıyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: