BEKLEDİM, SENARYO GELMEYİNCE KENDİM YAZDIM

Ata Demirer, kendisinin yazdığı senaryoda başrolü Demet Akbağ ile paylaşıyor. Demirer'in Akbağ'ı ikna ediş sözleri ise hayli dikkat çekici.

Magazin

BEKLEDİM, SENARYO GELMEYİNCE KENDİM YAZDIM NTV'de Gülay Afşar'ın sunduğu 'Haber Merkezi Hafta Sonu' programında, Ata Demirer ve Demet Akbağ'ın 'Eyvah Eyvah' filmiyle ilgili bir röportajı ekranlara getirildi.

BKM Film'in yapımcılığında gerçekleştirilen filmde, Demet Akbağ, bir pavyon şarkıcısını oynarken, Ata Demirer ise Çanakkale'li bir klarnetçiyi oynuyor.

Aynı zamanda senaryoyu yazan Ata Demirer, yolu bir şekilde İstanbul'a düşen kendisinin oynadığı Çanakkale'li bir müzisyenin başından geçen olayların anlatıldığı film için "Temel olarak şuna inanıyorum; zaten iyi senaryolar çok az yazılıyor Türkiye'de. O yüzden iyi bir şey gelmezse oynamanın bir manası yok. Baktım gelmiyor. Bak 40 yaşıma geldim, saçlar beyazladı. Dedim kendim yazayım, şansımı kendim deneyeyim" diye konuştu.

Filmde Firüzan karakterini oynayan Demet Akbağ, Ata Demirer'in film için teklif getirdiğinde "Oyuncu var, komedyen değil, komedyen var, şarkı söyleyemez, şarkı söyleyebilir ablacım ama senin fiziğinde olmayabilir. O yüzden bu rolü senden başkası oynayamaz" dediğini anlattı.

Akbağ, Demirer"in "Seni ikna etmek için söylemiyorum ama benimle birlikte olursan çok mutlu olurum, çünkü sana çok ihtiyacım var" diyerek teklifte bulunduğunu anlattı.

Filmin 2010'un Ocak ayında vizyona girmesi bekleniyor.

Televizyon Gazetesi
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: