BEKLENEN KAR SONUNDA BAŞLADI!

Gün boyu beklenen kar yağışı ise etkisini şu sıralar göstermeye başladı. İşte yağışın etkili olduğu ilçeler...

Magazin

BEKLENEN KAR SONUNDA BAŞLADI! İstanbul'da kar yağışı etkisini göstermeye başladı. İstanbul'da meteorolojinin uyarılarının ardından hava sıcaklıklarında hissedilir derecede düşüşler yaşandı.

Gün boyu beklenen kar yağışı ise etkisini şu sıralar göstermeye başladı. Öte yandan kar yağışı özellikle şehrin yüksek bölgeleri olan Beylikdüzü, Hadımköy ve Çamlıca'da hissedildi. Yer yer şiddetini artıran kar yağışının gecce boyu etkili olması bekleniyor. Maltepe, Kartal ve Pendik ilçelerinin yüksek kesimlerine yoğun kar yağışı başladı.
İstanbulluların özlemle beklediği karın giderek etkisini arttırması bekleniyor. Kar kalınlığının 5 ila 30 mm arasında gerçekleşmesi öngörülüyor.

5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ!

İDO'NUN BAZI SEFERLERİ İPTAL

İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) AŞ, Marmara Denizi'ndeki etkili lodos nedeniyle bazı deniz otobüsü seferlerini iptal etti.

İDO'dan alınan bilgiye göre, Marmara Denizi'ndeki hava muhalefeti nedeniyle, saat 11.30'daki Kartal-Yalova ile saat 12.30'daki Yalova-Kartal deniz otobüsü seferleri iptal edildi.

Ayrıca, saat 08.50'deki Bostancı-Kartal/Yalova ile saat 10.30'daki Yalova-Kartal Deniz Otobüsü seferlerinin de lodos nedeniyle yapılamadığı belirtildi.

TOPLU ULAŞIMI TERCİH EDİN

Pazartesi ve salı günü, gündüz sıcaklığı 3-4 derece olacak. Gecce ise -1’e kadar düşecek. Kar yağışıyla birlikte karayel de etkili olacak. Çarşamba gününden itibaren ise kar yağışı kenti terk edecek. Pazartesi sabahına kar örtüsüyle uyanacak İstanbulluların buzlanmaya karşı dikkatli olmaları, gerekli önlemleri almaları, araçlarında zincir, takoz bulundurmaları ve mümkünse toplu ulaşım araçlarını kullanmaları istendi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: