BELÇİKA GÜZELİNDEN ANLAMLI DESTEK!

2009 Belçika Güzeli Zeynep Sever (20), Belçika'da meme kanseriyle mücadele amacıyla düzenlenen kampanyaya, annesi Mefaret Demirkaya ile birlikte destek verdi...

Magazin

BELÇİKA GÜZELİNDEN ANLAMLI DESTEK! Sever ve annesinin birlikte çekilmiş fotoğrafının yer aldığı afişlerde, federe yapılı Belçika'da Flaman, Brüksel ve Valon bölge hükümetlerinin desteğiyle 50-69 yaş arasındaki kadınlara ücretsiz mamografi yapılacağı belirtiliyor.

Kampanyanın tanıtımı için Belçika'daki 3 otonomi bölgesinin sağlık bakanlarıyla basın toplantısı düzenleyen Zeynep Sever, böyle bir kampanyada annesiyle birlikte rol almaktan onur duyduğunu söyledi.

Flaman Sağlık Bakanı Guy Van Hengel de 'Çok güzel, sempatik ve sıcak bir yüze sahip Zeynep Sever'in meme kanseriyle mücadele kampanyasına ilgiyi artırmasını beklediklerini' ifade etti.

Basın toplantısının ardından AA muhabirinin sorularını cevaplandıran Sever, 'Maalesef birçok kadın meme kanserinin önemini bilmiyor' diyerek, kadınları bilinçlendirerek erken teşhisi kolaylaştıracak böyle bir kampanyada rol almaları için yapılan teklifi hemen kabul ettiğini anlattı.

Belçika'yı kainat, dünya ve Avrupa güzellik yarışmalarında temsil etmeye hazırlanan Sever, 'Hem Türk hem Belçikalıyım. Yaşadığım ülkeyi temsil edeceğim. Eğer Türkiye güzeli olsaydım aynı şekilde Türkiye'yi de temsil ederdim' dedi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: