BEN ARDA TURAN OLMAK İSTİYORUM!

Arda Turan, kulübün efsanevi futbolcusuyla kıyaslanmasına değindi. Genç kaptan, “Ne ben ne başkası, kimse Metin Oktay olamaz. O, hayallerimizdeki adam olarak kalsın. Ben Arda Turan olmak istiyorum” dedi.

Magazin

BEN ARDA TURAN OLMAK İSTİYORUM! Sarı- Kırmızılılar'ın kaptanı Arda Turan, GS TV'de konuk olduğu programda dobra dobra konuştu. Genç futbolcu, Metin Oktay'la kıyaslanmasına “Birinin Metin Oktay olabilmesi mümkün mü? Ben olamam. O, hayallerimizdeki adam olarak kalsın” yorumunu yaptı.

Arda, Metin Oktay'ın 10 numaralı formasının kendisine verilmesiyle ilgili ise “Bu takımda biri 10 numarayı giyecekse zaten bu ben olmalıydım” ifadesini kullandı.

FENERLİLER'İ TESELLİ ETTİM
Rakip takımların düşmanı olarak gösterilmesine karşı çıkan Arda, “Ben saygısızlığa karşıyım. Derbide Selçuk Ağabey'i atan hakemin yanına gidip 'Neden kırmızı gösteriyorsun? Bu sadece hazırlık maçı' dedim. Kaybettikleri şampiyonluktan sonra F.Bahçeli arkadaşlarımı aradım ve 'Hayat devam ediyor' diye onları teselli ettim” dedi.

GÖNÜL ALMAK İÇİN İNDİK
Başarılı futbolcu, Almanya'da oynanan F.Bahçe derbisi ve sonrasında yaşananlar hakkında ise şöyle konuştu: Derbiyi kazanmak tabii ki önemlidir ama sonuçta bir hazırlık maçıydı. Taraftarın 'Kasımlar sizin, mayıslar bizim' sözü vardır. Bizim için sezon sonu önemli. Derbi bizi kötü etkilemedi. Derbi sonrası otobüste 45 dakika 1 metre bile ilerleyemedik.

Bu sırada sadece G.Saraylılar'la değil, F.Bahçeliler'le de fotoğraf çektirdik. Birkaç kişi haddini aştı, 'Yapmayın' dedik, küfrettiler. Ben G.Saray taraftarıyım, araçtan onların gönlünü almaya indik. Bize saldırmak isteyenler oldu. Sabri Ağabey onları tuttu. G.Saraylılar'dan gelecek her şeye razıyım.

TARAFTAR BANA GÜVENSİN
Sık sık ne kadar iyi bir Galatasaraylı olduğunu tekrarlayan Arda Turan, taraftarlara da önemli mesajlar verdi.

23 yaşındaki futbolcu, “Taraftarlar bana güvensin. Tribünde yanlarındaki arkadaşlarına baksınlar. Ben de onlardan biriydim. Belki bu kadar sevmek, bu kadar duygusal davranmak hata ama böyleyim” diye konuştu. Geçmişte kendi taraftarlık döneminden de örnekler veren genç kaptan, “Zamanında ben de bilet almak için aç kaldım, otobüslere kaçak bindim. Bu yüzden taraftarın duygularını anlayabiliyorum” ifadesini kullandı. “Beni taraftarla karşı karşıya getiriyorlar” şikayetinde bulunan Arda, “Ama artık bu olmayacak. Ben de onlardan biriyim. Onları çok seviyorum. Bir maç kaybettiğimiz zaman onlar kadar üzülüyorum” dedi.

YÜZÜM HİÇ DÜŞMEYECEK
Arda Turan, konuşması sırasında birlik beraberlik mesajları da verdi. Başarılı oyuncu, yaklaşan sezonla ilgili “Mağlubiyetler de görebiliriz, sıkıntılı dönemlerden de geçebiliriz. Geçen sezon gördük. Şampiyonluğun ne zaman geleceği belli olmuyor. Sonuna kadar kovalamak lazım. Söz veriyorum. En çok üstüme gelindiği anda bile bu yıl yüzüm hiç düşmeyecek. Hep ayakta kalacağım. Galatasaray Kaptanı'na yakışır şekilde davranacağım. Taraftarlar da bize her zaman destek olsun. Galatasaray'ın Galatasaray'dan başka dostu yok. Kenetlenip hep beraber şampiyonluğa koşalım” diye konuştu.

KAPTAN KÖŞKÜNDEN
Protesto edildiğim Diyarbakır maçından sonra bu kampta yeniden doğmuş gibiyim.
Kaptanlığımın 2. yılındayım. Bu işi daha fazla öğreniyorum.
En büyük hayalim G.Saray'la şampiyonluk kupasını kaldırmak.
Antrenmanda arkadaşlarımı seyrederken, bunu başarabileceğimizi görüyorum.
Genç oyuncuların saçlarını kurtarma şansı yoktu. Benim saçlarım da kesilmişti. Çok
çirkin olmuştum.
Cana, hırsıyla Galatasaray ruhuna yakışan bir futbolcu, beni etkiledi. Pino çok yetenekli.
Bazı özelliklerimi geliştirmeye çalışıyorum. Mesela şut. Özel frikik idmanları da yapıyorum.
Yılda 50-55 maç yapan birinin sadece magazin hayatıyla gündeme getirilmesi haksızlık. Başka takımların oyuncularının da pahalı otomobilleri var, hayatları var ama hep beni konuşuyorlar.
Kıyafetlerimi eleştiriyorlar. Ailem ve kız arkadaşım beğeniyor. Gerisi önemli değil.
Geçen yıl kamp yaptığımız karşılaşmaları hep kaybettik. Vicdanlar rahat edecekse
kamp yapabiliriz. Ben Florya'da olmayı seviyorum, hem yemek de bedava.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: