'BEN EVLİ BİR KADINIM'

Usta yönetmen Halit Refiğ, Kanal D'nin yeni versiyonunu ekrana sürdüğü 1975 yapımı 'Aşk-ı Memnu'da Müjde Ar'a şöhret kapılarını açan Bihter rolünü önce kabul etmediğini söyledi.

Magazin

'BEN EVLİ BİR KADINIM' Halit Refiğ, Zaman gazetesindeki röportajında, filmin kastını oluştururken en çok Nihal karakterine uygun kişiyi bulmakta zorlandığını, Müjde Ar'ın Nihal karakterini istediğini ama ona Bihter rolünü verdiğini dile getirdi. Usta yönetmen şunları söyledi: 'Çünkü Bihter, klasik Türk kadınının özelliklerini taşır. Esmer, kara kaşlı, kara gözlü, hafif toplu ve sıcak kanlıdır. Alaturka bir ortamda yetişmiştir, ud çalar. Alafranga ortamda büyüyen Nihal ise, sarışın, ince ve uzun boyludur. Fransız matmazel terbiyesi almıştır. Üstelik bir de piyano icra eder. Ancak Müjde Ar, ilk başta bu rolü kabul etmek istemedi.

Çünkü Bihter, eşini aldatan bir kadındı. O dönemde Samim Değer'le evli olan Ar, 'Ben evli bir kadınım, bu rolü nasıl oynayayım' dedi. Ben de, 'Aile düzenini bozmak istemem ama sen Nihal olmazsın, Bihter olursun bana göre. Eğer kabul edersen haber ver' dedim.'

Müjde Ar, TRT'de yayınlandığında büyük gürültü koparan 'Aşk-ı Memnu'ndaki Bihter rolüyle şöhreti yakaladı.


YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: