BEN GECELERİN ADAMI DEĞİLİM EVCİMENİM!

Özgü Namal ile yeni bir ilişkiye yelken açan Murat Han, özel hayatı hakkında konuşmayı sevmiyor. Konu evlilikten açılınca da şu ilginç yanıtı veriyor: Ben evcimen adamım, aslında tam bana göre

Magazin

BEN GECELERİN ADAMI DEĞİLİM EVCİMENİM! 'Mutluluk' ve 'Vicdan' adlı sinema filmleriyle başarıyı yakalayan oyuncu Murat Han, bugünlerde özel hayatı ile de magazin gündeminde sık sık yerini alıyor. Bol ödüllü 'Mutluluk' adlı sinema filminde kardeşini canlandıran Özgü Namal ile kısa süre önce yeni bir ilişkiye başlayan Murat Han, evlenmeyi istediğini söylüyor.

TRT'de yeni bir diziye başladınız. Ne zaman izleyebileceğiz diziyi?

'Hesaplaşma' adlı 13 bölümlük polisiye bir dizi. Yeni yayın döneminde ekranda olacak. İki hafta önce çekimlerine başladık. Ben, özel görevde olan cinayet masası polisini canlandırıyorum. Aksiyon, koşturmacalı bir iş. Bu sıcakta çekimlerde bayağı zorlanıyoruz. Seda Akman ve Hüseyin Avni Danyal ile oynuyorum. Bu dizinin yanı sıra yeni sezon için de Gold Film-Faruk Turgut ile bir dizi film anlaşması daha imzaladım. Orada rolüm, kötü adam gibi ama sonradan değişecek. Sert bir adamı canlandırıyorum.

Polis rolüne yakışan bir fiziğiniz de var...
Evet, aksiyon seviyorum. Spor yaptığım için bu konuda avantajlıyım.

Aksiyon sahnelerinde dublör kullanmaya ihtiyacınız oldu mu?
Henüz dublör kullanılacak bir sahne olmadı. Beni tehlikeye atacak, yapamayacağım bir sahne olursa tabii ki dublör kullanırım. Profesyonellik de zaten bunu gerektirir. Dublörlüğün oyunculukla alakası yok, o başka bir iş. Eğitimli insanlar var, onlar yapıyor.

GEREKİRSE SEVİŞİRİM
Size gelen bir senaryoyu okurken, sizi cezbeden şeyler ne oluyor?
Benim için hikaye çok önemli. Daha sonra rolüme ve oyunculara bakarım. Karakterin inişli çıkışlı, gizemli yönlerinin olması beni genelde çeker. Çünkü; oyunculuğu daha zordur, daha çok çalışmamı gerektirir ve bu da bana büyük keyif verir.

Genelde kadın oyuncular sevişme sahnelerinde prensipler, kurallar koyar. Erkek oyuncu olarak, sizin de böyle prensipleriniz var mı?
Benim öyle kanunlarım yok. Zaten eğer senaryoyu okuduğunuz zaman o rol içimize sinmişse veya o karakterin öyle yapması gerekiyorsa yapılacaktır. Sonuç olarak siz o rolü sadece canlandırıyorsunuz. Bu sizin düşüncenize ya da hayatınıza ait bir şey değil. Bizim işimiz o rolün gerçeğini yansıtmaksa, prensiplerimizi işin içine sokmadan gereği neyse o yapılmalı.

Dizilerde sevişme sahnelerinin abartıldığı ve RTÜK'e şikayetlerin arttığı konuşuluyor. Siz neler diyeceksiniz bu konu hakkında?
Ben izlemedim o sahneleri. Ama eğer diziyse, sevişme sahneleri belli bir dozda olmalı. Sinema filmi gibi olmamalı. 'Genel izleyici' tabiri varsa, içeriğin de genel izleyiciye uygun olması gerekir.

Son yıllarda sinemada yerli filmlerin ön plana çıkıp yabancı filmlerin geride kalmasına ne diyeceksiniz?
Yerli filmlerin öne çıkması çok önemli gelişme. Çok fazla film çekiliyor artık. Bunun içinde iyi olan da kötü olan da var. Ama birilerinin bir şey yapıyor olması çok önemli. Ne kadar çok film çekilirse, rekabet ve sektör de o kadar hızla genişliyor. Ben tabii ki çok sayıda kaliteli film çekilsin isterim.

'Mutluluk' ve 'Vicdan' gibi farklı kulvarlardaki filmlerde oynadınız. Cem Yılmaz, Şahan Gökbakar gibi isimlerin rol aldığı popüler filmleri nasıl değerlendiriyorsunuz?
Bunların hepsini birbirinden ayrı değerlendirmek lazım. 'A.R.O.G' gibi filmlerin de yapılması gerekiyor Türkiye'de, çünkü yurtdışında da yapılıyor. Türk Sineması'nın başka yönlerini de geliştiriyor bu tür filmler. 'A.R.O.G' mesela, Türk Sineması'nda daha önce örneği yoktu. Ama bakın Hollywood'da 'Jurassic Park' çekiliyor, teknoloji kullanılıyor. İnsanın başka yönüne hitap ediyor. Benim oynadığım sinema filmleri bir yönden bakınca çok güzel ama insan tek yönde yaşamamalı. Her tür film çekilmeli. O film insanın hangi yönünü besliyorsa biz de buna saygı duymalıyız. Zaten insanlar eğer filmi izlemeye değer bulmazsa izlemeyecektir.

GERİLDİĞİM ZAMAN PATLARIM
Günlük hayatta neler yapmaktan hoşlanırsınız?
Çok sade yaşarım ben hayatı. Doğayı çok severim. Spor yapmayı çok severim çünkü insanı rahatlatan bir şey. Daha kaliteli bir yaşam sağlıyor spor. Zaten ben de sakin bir kişiliğe sahibim. Gecelerin adamı değilim.

"Sakin bir kişiliğim var" dediniz. Sinirlendiğinizde tepkileriniz ne olur?
Çabuk gerilmem, genelde çok sakinimdir. Ama bu hiç sinirlenmeyeceğim demek değil. Gerildiğim zaman patlarım. Genelde kafamı bulandırmamaya özen gösteririm. Farkında olarak yaşarım. Durumu kontrol altına alırım. Sinirlenmeden durumu çözmeye çalışırım. İnsanın olaylara verdiği tepki kendi içinde yarattığı enerjidir. Olaylar karşısında sinirli ve öfkeliyse tavırlarınız, çok da bilinçli değilsinizdir. Karşıdakinin egosal bir tavırla söylediği sözlere siz de egosal bir tavırla cevaplayıp öfkelenirseniz ortaya çok kontrol dışı hareketler çıkar. Tabii ki hepimiz insanız, olabilir zaman zaman. Ama öfkelenmeden önce biraz duraklamak gerekiyor.

ASLINDA EVLİLİK TAM BANA GÖRE
Özgü Namal ile birliktelik yaşıyorsunuz. İlişkiniz nasıl başladı?
Özel hayatımla ilgili konuşmayı sevmiyorum. Adı üstünde özel. Güzel bir birliktelik yaşıyorum o kadar...

Evliliğe bakış açınız nasıl?
Evlilik doğru kişi olduğu zaman olabilecek bir şey. Çok evcimen bir insanım aslında evlilik tam bana göre. Aile çok önemli bir değer.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: