'BEN O PİLOTU TEŞHİS EDERİM'

Manken Senem Kuyucuoğlu, KTHY'nin açıklamasına cevap verdi

Magazin

'BEN O PİLOTU TEŞHİS EDERİM' KTHY, manken Senem Kuyucuoğlu’nun “Pilot havada benim için şov yaptı” açıklamasını “O manken kokpite girmedi” diyerek yalanladı. Kuyucuoğlu ise “İftira atmıyorum. O pilotu herkesin içinde teşhis ederim” dedi

Türkiye ikinci güzeli Senem Kuyucoğlu’nun “Defile için KTHY uçağıyla Kıbrıs’a uçuyordum. Pilot kokpite davet etti. Çapkınlık yapmak istediğini anladım, ona ders vermek için kokpite gittim. ’Uçak sallanmasından hoşlanıyorum’ dedim. O da benim için uçağın burnunu aşağı indirip yukarı kaldırdı” sözleri Kıbrıs Türk Hava Yolları’nı karıştırdı. Dün konuyla ilgili şirket içerisinde soruşturma başlatan KTHY, mankenin sözlerinin gerçeği yansıtmadığını açıkladı. KTHY Basın Sorumlusu Burcu Dolmacı, yolcu listelerinden Kuyucuoğlu’nun 14 Kasım 2008 tarihinde İstanbul’dan Ercan Havaalanı’na gittiğini, 2 gün sonra döndüğünü tespit ettiklerini söyledi. Dolmacı, “Her iki tarihte de uçaklarımızda görevli olan pilotlarımızı, kabin memurlarını bilgilerini almak üzere genel müdürlüğe çağırdık. Yaptığımız görüşmede yolcunun kurallar gereği kokpite davet edilmediği ve uçuş sırasında kokpite girmediği personelimiz tarafından teyit edildi” dedi. Bu açıklama üzerine gözler yine ünlü mankene çevrildi. Sözlerinin arkasında olduğunu söyleyen Kuyucuoğlu VATAN’a şöyle konuştu:

“Arkadaşım olaya şahit”

“Kimseye iftira atmıyorum. O gün kokpite İzmirli manken arkadaşımla birlikte girdik. Orada yaşananları çok net hatırlıyorum. Orta yaşlı, saçları biraz uzun ve yandan taralıydı. Aslında kimseyi deşifre etmek istemem ama sonuçta o adam benden daha fazla kazanıyor ve işine biraz saygılı olsun. Ben bu olayı bir magazin programında değil uçaklarla ilgili bir yayında açıkladım. Fakat bazı yerlerde kokpitte çok avam bir şeyler yaşanmış gibi yazılmış. Ben daha 18 yaşında bir genç kızım. Yaşam tarzım çok farklı. Elime erkek eli bile değmedi. Tutucu bir ailede yetiştim. Yemin ederim ben o kokpite pilota ders vermek için gittim. O hava yolları isterse gidip teşhis ederim. Kaç kişi arasından onu yine tanırım. Hatta yanımdaki arkadaşımı da götürebilirim. Pilot gayet rahattı sanki sürekli olarak bunu yapıyormuş gibiydi. Kokpite bizi telefon numaralarımızı istemek için çağırdı bence. Amacı daha sonra görüşmek olabilir. Çünkü model olduğumuzu anladı.”

Kokpite girmek yasak

Sivil havacılık kurallarına göre uçuş sırasında görevli uçuş ekibi dışında kokpite kimse alınmıyor. Uzmanlar olayın üzerinden 7 aydan fazla süre geçtiği, ’CVR’ olarak adlandırılan kokpitteki sesleri alan cihazın kayıtlarının uzun süre geçmesi nedeniyle silindiğine dikkat çekti.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: