BENCH PRESS'TE YAPILAN 3 HATA

Bu hatalardan birini yaparsanız, gelişmenizi durdurur ve mükemmel bir göğüse sahip olamazsınız!

Magazin

BENCH PRESS'TE YAPILAN 3 HATA 1- Sürekli göğüs çalışmak

Haftada üç defa göğüs çalışmak sizi daha iyi hale getirmez, çalıştığınız kadar dinlenmelisiniz de. Unutmayın, en iyi büyüme ve güç artışı uykuda olur. Ayrıca sadece bench çalışmak da iyi değildir; diğer kaslarınızı da iyi çalışmalısınız. Aksi takdirde bu, bench'de ağırlık düşüşü yaratır.


2- Arkadaşlarla bench yarışına girmek

Spor salonlarında sık görülen bir durumdur. Biri diğerlerinden daha fazla bastığını söyler ve yarış başlar. Şanslı olan hayatta kalır, biraz bahtsız olan, antrenörden canhıraş bir şekilde yardım ister. Bu da başka olmaması gereken bir durum. Bunu yapmak ve egonuza zarar vermek zorunda değilsiniz. Dikkatli olun!


3- Yanlış ısınmak

Bu hatayı en iyi olanımız bile yapar. Mesela, ısınmak için hafif kiloyla gereğinden fazla tekrar yapanlar var ki, erkenden bitkin düşer ve tam potansiyellerini ortaya koyamazlar. Bu bir çeşit engellenmeye neden olur ve vücutçunun moralini bozar. Bu da bench'de ağırlık düşüşünün bir başka nedenidir.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: