Bengü'ye 'koruma' davası!

Ümit Özerin ailesi 'sigortasız çalıştırıldığı' iddasıyla tazminat davası açtı!

Magazin

Bengü'ye 'koruma' davası! Şarkıcı Bengü'ye trafik kazasında ölen koruması Ümit Özer'in ailesi 'sigortasız çalıştırıldığı' iddasıyla 320 bin liralık tazminat davası açtı.

Özer'in anne ve babası ile iki kardeşleri açtıkları davada, şarkıcı Bengü'den, şöför Salih Talat Yağlıcı'dan ve çarpan minibüsü işleten firma ile sigorta şirketinden 320 bin TL maddi ve manevi tazminat talep etti. Aile iş mahkemesine açılan davanın dilekçesinde, sanatçının Ümit Özer'in sigortasını yaptırmayarak kayıtdışı çalıştırdığına dikkat çekilerek. "Ölümlü iş kazasının gerçekleştiği gün trafik-iş kazası 06.30 sıralarında gerçekleşmiştir. Bir önceki gece Bengü, Ankara'da bir konser vermiş ardından da koruması ve şöförü ile 'sabaha karşı' İstanbul'a yola çıkmıştır. Yolda bir otelde konakladıktan ve şöför dinlendikten sonra çıkılması gerekirken Bengü, bir kısım iş güvenliği tedbirlerini almayı ihmal etmiştir. İşveren konumundaki Bengü, şöförünün eylemlerinden de mesuldür" dendi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: