Bengü'ye soruşturma şoku!

Şarkıcı Bengü, 6 yıl önce korumasının ölümüne sebep olan trafik kazasında açılan iş davasına gelen bilirkişi raporunda yüzde 25 kusurlu bulundu. Bunun üzerine koruma Ümit Özer’in ailesi Bengü'den şikayetçi oldu. "Yorgun şoförünü yeterince dinlendirmeden yola çıkardı" suçlaması yer alan rapor üzerine savcılık Bengü hakkında, 'Ölüme taksirle neden olmak' suçundan soruşturma başlattı.

Magazin

Bengü'ye soruşturma şoku! 10 haziran 2012'de Ankara'da verdiği bir konserden İstanbul'a dönen Bengü'nün aracı TEM Otoyolu Çamlıca Gişeleri’nde kaza yapınca aracı kullanan şoförü Salih Talat Yağcı yaralanmış, 34 yaşındaki koruması Ümit Özer ise yaşamını yitirmişti.

Kazanın ardından dava açıldı ve şoför Salih Talat Yağcı, 'taksirle ölüme neden olmak' suçundan 2,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Hayatını kaybeden korumanın ailesi Bengü'nün de cezalandırılmasını istedi, ancak mahkeme "Kazanın oluş anını hatırlamıyordum. Yolculuk sırasında bir anormallik sezmedim. Şikayetçi değilim" diyen sanatçının da yaralanarak mağdur olduğunu, ceza hukuku yönünden bir sorumluluğu tespit edilemediği yönünde karar verdi. Bu nedenle Bengü hakkında soruşturma yapılmadı.

Koruma Ümit Özer’in ailesi ise yaşananların ardından Bengü Erden’e iş mahkemesinde tazminat davası açtı. Dava kapsamında istenilen bilirkişi raporunda, "Kazanın meydana gelmesinde Bengü Erden’in yoğun çalışma temposundan sonra şoförünü yola çıkarmaması gerektiği halde yola çıkardığı, şoförünü yeterince dinlendirmediğine dair tanıklar dışında başka bir delil bulunmadığı, uyku ve dinlenme durumu ile gecenin karanlık olması, sabaha doğru yorgunluk ve uykusuzluğun artacak olmasını Bengü’nün öngörmesi gerektiği" dile getirildi ve "Bengü’nün kazanın meydana gelmesinde yüzde 25 kusurlu olduğu kanaatindeyiz" ifadeleri yer aldı.

Bu rapor doğrultusunda Ümit Özer’in annesi Rezen, babası Ahmet ve kardeşleri Cemil ile Tufan, Bengü’yü savcılığa şikayet etti. Şikayet dilekçesinde "Bengü Erden’in iş kazasında kusurlu bulunduğu tespit edilmiştir. Korumasının ölümüne taksirle neden olmak suçundan yargılanmasını istiyoruz" sözleri yer aldı. Savcılık ise bu nedenle Bengü hakkında soruşturma başlattı.


Bengü bebek tedavisi mi görüyor?

Bengü bebek tedavisi mi görüyor?Bengü'den duygusal paylaşım!

Bengü'den duygusal paylaşım!

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: