BENİM ERGENEKON'LA NE ALAKAM VAR?

Ergenekon soruşturmasının 7’nci dalgası sansasyonel isimleri vurdu

Magazin

BENİM ERGENEKON'LA NE ALAKAM VAR? Bir süredir ara verilen Ergenekon operasyonu yeniden start aldı. İstanbul ve Ankara’da başta olmak üzere 5 ayrı ilde eş zamanlı olarak dün sabah başlayan operasyonlarda “Cumhuriyet Kadınları” adlı projede rol alan tiyatrocu Nurseli İdiz ile proje yöneticisi Sisi lakaplı Seyhan Soylu’nun da aralarında bulunduğu 19 kişi gözaltına alındı. Operasyonda ilk kez görevde olan 5 subay ile bir askeri öğrencinin de gözaltına alınması dikkat çekti.

İstanbul’daki ilk operasyon İstanbul Ulus’ta oturan oyuncu Nurseli İdiz’in evine düzenlendi. İdiz’in, Ulus Kalender Sitesi’ndeki evine dün saat 06.30’da gelen 10-15 polis, ellerinde mahkemenin verdiği arama kararını gösterdi. İdiz’in evinde yapılan aramalarda herhangi bir belge alınmadığı sadece “Cumhuriyet Kadınları” projesiyle ilgili CD’nin alındığı öğrenildi. Bu arada operasyon başladığı ilk andan itibaren İdiz’in telefonuna herhangi bir yeri aramaması için el konulduğu öğrenildi.

İdiz’in evinde yapılan arama, yaklaşık 5 saat sürdü. Aramanın tamamlanmasının ardından İdiz polis tarafından gözaltına alınarak İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Nurseli İdiz’in asistanı Melike Karaduman, arama kararının üzerinde kamuoyunda Sisi olarak tanınan organizatör Seyhan Soylu’nun ismini gören İdiz’in polise “Bu arama Ergenekon nedeniyle mi?” diye sorduğunu, polisin de “Evet” yanıtı verdiğini söyledi. Operasyon nedeniyle Nurseli İdiz’in çok şaşırdığı ve “Benim ne alakam var” diye konuştuğu belirtildi. Operasyon sırasında Nurseli İdiz’le birlikte annesi ve kızının da evde bulunduğu öğrenildi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: