Bensu Soral: Hayvan sevmeyen insanların...

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla hayvanlara düşkünlüğünü gözler önüne seren Bensu Soral, özel hayatına hayvan sevmeyen insanları dahil etmediğini söyledi.

Magazin

Bensu Soral: Hayvan sevmeyen insanların... 'İçerde' dizisinin güzel avukatı Bensu Soral, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla hayvanlara düşkünlüğünü gözler önüne seriyor. Hayvan hakları savunucusu ajanimo.com'a konuşan Soral, özel hayatına hayvan sevmeyen insanları dahil etmediğini belirtti.

26 yaşındaki güzel oyuncu Bensu Soral başarılı oyunculuğunun yanı sıra güzelliğiyle de dikkat çekmeyi başarıyor. Bensu Soral, www.ajanimo.com'a verdiği bir röportajda kendisi için hayvanların önemini ve hayvanlara ne kadar çok değer verdiğini açıklıyor.

İşte Soral’ın o röportajı;
Kaç kedi ve köpekle yaşıyorsunuz?
Benim toplamda 6 kedim, 2 köpeğim var. Ama 2 kedi ve 2 köpek benimle yaşıyor, diğer 2 kedi annemlerle ve 2 kedi de ablamlarla yaşıyor. Benimle yaşayan sokaktan sahiplendiğim 2 kedim var. 2 köpeğimden biri Maltese, diğeri ise Maltipoo. Annem ve ablamda yaşayan kedilerin cinsi ise Scottish.

Hayvan sevginize ailenizin katkısı var mı? Çocukken birlikte yaşadığınız bir hayvanınız oldu mu?
Ailemin hayvan sevgisi bize de geçti. Kendimi bildim bileli evde hep bir dostumuz vardı. Kuşlar, civcivler, kediler, köpekler.
Sokak hayvanları ile aranız nasıl?
Yolda gördüğüm kedi-köpekleri sevmeden yanlarından geçemiyorum.
Seyahate gittiğinizde hayvanlarınızı kime bırakıyorsunuz?
Kalabalık bir aile olduğumuz için pek yalnız kalmıyorlar, o açıdan şanslıyız. Ayrıca biz olmadığımızda hayvanlarımıza bakmak isteyen çok istekli arkadaşlarımız var. 1 gün bile ayrı kalınca özlüyorum ama uzun süre ayrı kalmışlığım oldu tabi ki.
Hayatınıza aldığınız kişilerin hayvan sevip sevmemesini önemser misiniz?
Hayvanları sevmeyen insanlara kesinlikle saygı duymuyorum ve hayatımda öyle insanlara yer vermiyorum. Çünkü hayvan sevgisi olmayan birinin merhametsiz olduğunu düşünüyorum. Böyle kişilerin insanları sevmesi de çok zor.
Türkiye’yi hayvan hakları konusunda nerede görüyorsunuz?
Ben Türkiye'nin bu konuda giderek daha da geliştiğini ve insanların bilinçlendiğini düşünüyorum. Bu tür sosyal sorumluluk projelerini de her zaman destekliyorum.
“Bir semtin sokak hayvanları sizden kaçmıyorsa orada yaşayın” sözüne inanıyor musunuz?
Bu söze inanıyorum evet. Ayrıca hayvan sevgisi olan insanlardan da zarar geleceğini düşünmüyorum. Ev konusunda da genelde hayvanlarımız evi sahipleniyor, evcil hayvanı olanlar bilir. Bu yüzden eve daha çok onların mekanı olarak bakıyorum.

FOTOĞRAF GALERİSİ İÇİN TIKLAYINIZ
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: