Benzersiz lezzetler, Topaz'ın yaz menüsünde bir araya geldi

Akdeniz ve Osmanlı mutfağını, yenilikçi yaklaşımıyla yorumlayan, menüsündeki her lezzeti yöresinden ve mevsiminde temin eden Topaz, misafirlerine yaz sezonunda da leziz seçenekler sunmaya devam ediyor. Topaz yaz mevsimi boyunca, menüsünde yine bir çok yenilik ve farklı pişirme tekniğiyle hazırladığı benzersiz lezzetleri misafirlerine sunuyor.

Diğer Haberler

Benzersiz lezzetler, Topaz'ın yaz menüsünde bir araya geldi Geleneksel Osmanlı mutfağına getirdiği farklı yaklaşımlarla yıllardır lezzet ve kaliteden ödün vermeyenlerin ilk tercihleri arasında yer alan Topaz, yaz aylarına özel hazırladığı menüsünde yine geleneksel mutfağın iddialı lezzetleriyle dünya mutfağından farklı seçenekleri kendine has tarzıyla bir araya getiriyor.

Mutfağında kullanılan her lezzetin seçimi için Türkiye’yi karış karış gezen ve yöresel tatlara yer verdiği menüsünde mevsimsellikten ödün vermeyen Topaz’ın yaz menüsünde öne çıkan lezzetler arasında ayran aşı çorbası, köknar isli dana sırtı, Topaz dana kaburga, ızgara Ege fener balığı, fırınlanmış yaban ördek verde, geleneksel yoğurtlu sultan kebap, erik talaşında tütsülenmiş ılık tuna salatası, dağ meyveli yeşil salata ve lavanta parfümlü limon pie yer alıyor. Topaz, hem sunduğu muhteşem Boğaz manzarası hem de geleneksel lezzetlere modern yorumları ve servisiyle bütünleşen bir Türk mutfağı ve İstanbul deneyimi yaşatırken, misafirlerine restoran ziyaretinden öte bir kültürü yakından tanıma fırsatı sunmaya devam ediyor.YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: