BERAATI TALEP EDİLDİ

Çıkar amaçlı bir suç örgütüne yönelik düzenlenen “Rulet Operasyonu” kapsamında yargılanan Yaşar Öz'ün 45 yıldan 68,5 yıla kadar hapisle cezalandırılması istenirken, Tuğba Özay'ın ise beraatı talep edildi.

Magazin

BERAATI TALEP EDİLDİ İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, Yaşar Öz'ün de aralarında bulunduğu tutuklu 6 sanık katıldı.Duruşmada Cumhuriyet Savcısı Selim Berna Altay'ın hazırladığı esas hakkındaki mütalaa sanık ve avukatlarına dağıtıldı.

Altay'ın 52 sayfadan oluşan mütalaasında Yaşar Öz'ün “suç işlemek için örgüt kurmak”, “nitelikli yağma”, “nitelikli yağmaya teşebbüs”, “kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak”, 'tehdit”, “kumar oynatmak”, “kasten adam yaralamak” ve “Ateşli Silahlar Kanunu'na muhalefet etmek” suçlarından 45 yıldan 68,5 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi. Mütalaada tutuksuz sanık Tuğba Özay'ın ise “suç örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etmek” ile “tehdit” suçlarından beraatı talep edildi.

Duruşmada mahkeme heyeti tutuklu sanıklar Abdullah Genç ve Sinan Öz'ün tahliyesine karar verdi.
(hürriyet)
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: