Beren Saat neden susuyor?

Siyasi çıkışlarıyla tanınan Beren Saat’in son yaşanan terör olaylarıyla ilgili hiçbir yorum ya da paylaşım yapmaması herkesi çileden çıkardı.

Magazin

Beren Saat neden susuyor? Demet Akalın’ın “Bari telefonum filan bozuldu deyin, başka türlü kurtulamayacaksınız, yatacak yeriniz yok. Başlayacak olan dizinizi de izlemeyeceğim” diyerek eleştirdiği Saat’i takipçileri de eleştiri yağmuruna tuttu.

Oyuncunun sayfasına, “Bu kadın oynarsa diziyi izlemeyiz”, “Sırf sen oynayacaksın diye bu diziyi izlemeyeceğim” ve “Vatan hainlerine prim vermeyeceğiz, Kösem Sultan’ı izlemeyeceğiz” tarzında yorumlar yapıldı. Bazı takipçilerin ise yapım şirketi Tims Productions’ı arayarak, Saat’in dizide oynamaması konusunda baskı yaptıkları konuşuluyor.

Peki Beren Saat neden susuyor? Bu kadar tepkiye ve eleştiriye rağmen hala neden bir açıklama yapmıyor?

Saat’in son paylaşımları yüzünden kayınvalidesiyle arasının açıldığı, sivri çıkışları nedeniyle Doğulu Ailesi tarafından uyarıldığı iddia edilmişti. Ailesiyle arası açılmasın diye tepki vermiyor olabilir.

İkinci sebep de başlayacak olan yeni projesi Kösem Sultan için sessizliğe bürünmüş olabilir.

Ama her ne olursa olsun bu kadar eleştiriye, yoruma karşılık çıkıp da bir açıklama ya da paylaşım yapmamak doğru bir yaklaşım değil.

Bu ülke seyircisi göklere çıkardığı insanları, tek bir yanlışta silebilen ve hatta yok edebilen bir karaktere sahip. Şimdilik sadece Kösem Sultan’ı izlemeyeceğiz kampanyası var. Ama bu işi ciddiye bindirirlerse Beren Saat’in esamesi bile okunmaz!

O yüzden Saat’in bir an önce açıklama yapması gerekiyor! Çünkü sadece seyirci anlamında değil, ünlü camiasında da tepkiler var kendisine. “Susma hakkımı kullanıyorum, bu sorulara, yorumlara ve eleştirilere cevap vermek istemiyorum!” bile bir açıklamadır.

En azından yaşananlardan haberdar olduğunun göstergesi olarak kabul edilebilir. Ama görmezden gelmek ve susmak bugüne kadar bugüne kadar itinayla koruduğu Beren Saat imajını yerle bir eder; bizden hatırlatması.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: