Beren Saat'in tasarımcısı Özgür Masur: Kıyafet çalıntı değil

GQ Türkiye Men of the Year ödül törenindeki kıyafetinin 'çalıntı' olduğu iddia edilen Beren Saat için tasarımcısı Özgür Masur, "İki elbise arasında benzerlik göremiyorum" dedi.

Magazin

Beren Saat'in tasarımcısı Özgür Masur: Kıyafet çalıntı değil Geçtiğimiz hafta gerçekleşen ödül törenine yeşil tül, transparan bir elbiseyle katılan Beren Saat Moda dünyasında tartışmaya neden olmuştu.

Beren Saat'in kıyafetinin, Altın Kürede Haile Steinfeld'in kıyafetiyle benzerlik gösterdiğinden çalıntı olduğıu iddiaları ortaya atılmıştı. O iddialara yanıt, kıyafetin tasarımcısı Özgür Masur'dan geldi.

SON NOKTAYI KOYDU

Özgür Masur'un Beren Saat'in elbisesinin Amerikalı genç oyuncu Hailee Steinfeld'in Altın Küre Ödül törenine giydiği bu lila Vera Wang elbiseden taklit ettiği çok fazla konuşuldu.

Sabah'tan İdil Demirel'e röportaj veren Özgür Masur, "Tasarımın esinlenme mi yoksa kopya mı" tartışmasına son noktayı koyarak şunları söyledi:

"1950'ler Dior, 1960'lar Vionett'ine baktığınızda bu tarz bir göğüs kupunu çok sık görürsünüz. Çok bilinen, klasikleşmiş ve çok sık kullanılan bir kup bu! İki elbise arasında ben kumaşı, dikilişi, drapeleri bilen bir profesyonel olarak hiçbir benzerlik göremiyorum. Bunu bu sektörü ve modayı tam bilmemekle bağdaştırabilirim. Ancak suçlamalara gelince biraz haksız bulduğumu ifade etmek isterim. Dijital dünyanın bu kadar yaygın olduğu bir dönmede bir markanın kopya bir şey yapmasına ihtimal verilmesi bile mantığa sığmıyor…"

Beren Saat'in çok konuşulan elbisesi taklit mi?

Beren Saat'in çok konuşulan elbisesi taklit mi?Kaynak: sabah.com.tr

Bunlarda ilginizi çekebilir: