'BEREN'E KARDEŞ DÜŞÜNÜYORUZ!'

Ebru Şallı'yı yoğun iş temposu arasında oğlu Beren'le yakaladı ve aile yaşamıyla ilgili merak edilenleri sordu.

Magazin

'BEREN'E KARDEŞ DÜŞÜNÜYORUZ!' Mother&Baby dergisi, Ebru Şallı'yı yoğun iş temposu arasında oğlu Beren'le yakaladı ve aile yaşamıyla ilgili merak edilenleri sordu. Şallı, oğlunun beslenme şeklini şöyle anlattı: 'Siz hiç elinde yeşil biberle dolaşan bir çocuk gördünüz mü? İşte Beren, bunu yapıyor! Tüm sebzeleri yiyor. Arada abur cubur da yiyor tabii, ama dikkat ediyorum ve Bero’ya çok ağır kızartmalar vermiyorum.'

Ebru Şallı’ya 24 saat yetmiyor. Spor yapıyor, program yapıyor, kitap yazıyor... Bir de tabii tam zamanlı anne! Mother&Baby dergisi, Şallı’yı bu dinamik yaşamı içinde oğlu Beren ile yakaladı ve aile yaşamıyla ilgili merak edilenleri sordu.

Sağlıklı yaşam denince Türkiye’de akla ilk gelen isimlerden biri oldunuz....

- Çünkü sağlıklı beslenme benim için bir yaşam şekli haline geldi. Öyle de olmalı. Çünkü zorla olmuyor, yaşam biçimi haline gelmesi şart. Sağlıklı yaşama gelince, bu zaten küçüklüğümden beri araştırdığım bir konu. Sizce hangi çocuk elma yerken 'Acaba bunun içinde ne var? Hangi vitaminler, maddeler var?' diye düşünür? Ben düşünüyordum işte... 12 yaşında kirazda nikopen olduğunu bilen bir çocuktum. İlgimi çekiyordu. Okudukça, araştırdıkça da tabii daha çok bilgiye sahip oldum.

Beren nasıl besleniyor?

- Siz hiç elinde yeşil biberle dolaşan bir çocuk gördünüz mü? İşte Beren, bunu yapıyor! Tüm sebzeleri yiyor. Çocuk nasıl alışırsa yaşamı boyunca öyle gider. Arada abur cubur da yiyor tabii. Ama dikkat ediyorum ve Bero’ya çok ağır kızartma vermiyorum.

En belirgin özellikleri neler?

- Bazen inatçı olabiliyor. Ama her çocukta vardır inatçılık, bizimki çok değil. İnsanları seviyor. Sosyal yaklaşımı güzel. Aktif bir çocuk... 2.5 yaşından beri tenis oynuyor. Babası onu profesyonel tenisçi yapacağa benziyor. O da çok seviyor. Tabii sporcu aileden sporcu bir çocuğun çıkması normal. Kayak yapıyor, yüzüyor... Şimdilik çok sportif bir çocuk, bakalım...

Devamlı çalışıyorsunuz, hiç mi 'yeter' demiyorsunuz?

- Çalışmayı çok seviyorum. Evde zaman geçirmeyi de çok seviyorum ama çalışmadan duramam. Eşim de bana bu konuda çok destektir sağ olsun. Yeni şeyler üretip onları insanlarla paylaşmayı seviyorum. Pilates bunlardan biri oldu.

Beren’e kardeş düşünüyor musunuz?

- Neden olmasın? Beren biraz daha büyüsün... Çocuk zor, hem iş hem de ev yaşantısı meşakkatli bir şey. Özveri istiyor. Ama Beren için bir kardeşin olması güzel olur, bu yüzden düşünüyoruz.

Son olarak annelerimize ne söylemek istersiniz?

- Özellikle emzirme dönemlerinde bol su için. Su çok önemli. Emzirdiğiniz sürece de bol sulu gıdalar tüketin. Sebze, rezene çayları, bitki çayları... Nikotinli içeceklerden ve stresten ise uzak durun. Çünkü stres ve mutsuzluk çocuğa geçiyor. Eşler de annelere yardım etmeli. Örneğin siz, sütünüzü sağarsanız çocuğu babası besleyebilir. Sağ olsun Harun bunu yapıyordu.

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: