Berkay Mevlana'nın dizelerini çaldı mı?

Şarkıcı Berkay hakkında şok iddia...

Magazin

Berkay Mevlana'nın dizelerini çaldı mı? Popçu Berkay 'Aşk Melekleri' adını verdiği yeni albümünde 'İnanırım' adlı bir şarkı seslendirdi. Söz ve müziğine imza attığı şarkının girişi şöyle; 'Sanmasınlar yıkıldım/Sanmasınlar ben çöktüm/Bir başka bahar için/ Sadece yaprak döktüm.' Söz yazarı Günay Çoban albüm çıktıktan birkaç gün sonra Berkay'ı Twitter'dan hırsızlıkla suçladı. Şarkının girişinin, Mevlana'nın 'Mesnevi'sinden çalındığını duyurdu. 'Mevlana'nın dizelerini al, çal, şarkı yap, Efendi açıkça bu hırsızlığı yapıyor.'' dedi.

Berkay'ın söz-müziğine imza attığı bu dizelerin aslı Mevlana'nın 'Mesnevi'sinde şöyle yer alıyor: ''Sanmasınlar yıkıldık/ Sanmasınlar çöktük/ Bir başka bahar için yaprak döktük.'' Burada Berkay'ın yaptığı tek şey küçük bir dilbilgisi oyunuyla çoğul olan sözleri tekilleştirmek. Günay Çoban'ın ortaya çıkarttığı bu gerçek karşısında sessiz kalan Berkay basılmış olan albüm kapaklarını toplatmayı planlıyor. Amacı; kendi imzasının yanına 'Mevlana'dan alıntı yapılmıştır' notunu eklemek..

foto...
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: