Beşiktaş ve Okmeydanı'nda polis müdahalesi

1 Mayıs İşçi Bayramı’nı Taksim'de kutlamak için İstanbul’un çeşitli noktalarından yürüyüş yapan gruplara tazyikli su ve biber gazıyla müdahale edildi.

Yaşam

Beşiktaş ve Okmeydanı'nda polis müdahalesi 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı Taksim’de kutlamak isteyen gruplara Beşiktaş ve Okmeydanı’nda müdahale edildi. Gruplara ilk müdahale Beşiktaş ve Okmeydanı’nda geldi.

CHP ve TKP üyelerinin aralarında bulunduğu grup, sabah saatlerinde Beşiktaş'ta buluştu.

Burada çeşitli sloganlar atan gruplar, halay çekti. Bazı kişiler de TOMA'ların önüne oturdu.

Polis, “dağılın” uyarısının ardından sıralarında gruba su ve biber gazıyla müdahale edildi. Gruptakiler Beşiktaş'ın arka sokaklarına doğru kaçtı.

CHP Milletvekili Mahmut Tanal'ın, müdahale öncesi görüştüğü polislere, "1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı sizin de bayramınız. Sizler de emekçisiniz. Lütfen gruba müdahale etmeyin" dedi.

CHP’li Tanal'ın müdahale esnasında hafif şekilde yaralandığı görüldü.

Ara sokaklara dağılan göstericiler, zaman zaman yeniden bir araya geliyor. Polis ekiplerinin bölgedeki bekleyişi de sürüyor.

Bu arada, güvenlik önlemleri kapsamında saat 07.00’den itibaren Barbaros Caddesi trafiğe kapatıldı.

Nişantaşı'nda da ara sokaklarda toplanan küçük gruplar, polise taş attı. Göstericiler bazı işyerleri ve sokak lambalarına da zarar verdi.

Beşiktaş'ta gerginlik zaman zaman devam ederken, polisin bekleyişi de sürüyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: