Beyaz cilt moda!

Evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz pirinç maskesi ile güzelliğinize güzellik katın!

Kadın

Beyaz cilt moda! Piyasadaki beyazlatıcı cilt maskeleri istenilen düzeyde ve güzellikte cildin ten renginin açılmasını sağlayabilmektedir ancak bu işlemleri oluşturulduğu aşamalarda içeriğine konulan pek çok çeşitteki kimyasal ürünle yaptıklarından kısa süreli aşamalarda yarar sağlasalar da uzun süreli dönemlerde cilt için pek de faydalı oldukları söylenememektedir. Ayrıca bazı isim yapmış markaların cilt beyazlatıcı ürünleri ciddi paralar karşılığında satın alınabildiği için çoğu kullanıcının satın almak uğruna geri kalan pek çok ihtiyacını ertelemek durumunda kalması gerekmektedir.

İşte tam da bu anlatılan sebepler yüzünden, çoğu kişi beyazlatıcı cilt bakımını mümkün olduğunca doğal ürünlerle gerçekleştirmekten yanadır. Bu tip uygulamalar her ne kadar kozmetik ürünler gibi çok kısa sürece yeterli sonuç vermeseler de biraz daha uzun süreçlerde fayda sağlasa da en azından cilde zarar verici bir kimyasalla cildin yapısı bozulmamış olunmaktadır.


Pirinç maskesi :

Çok uzun yıllardır yüz beyazlatma pirinç yardımıyla yapılabilen ve oldukça da etki alınabilen bir işlemdir. Hatta çok eski dönemlerden beri Asya’da tarımla uğraşan kadınların pirinç suyuyla temizlenmeleriyle birlikte; ciltlerinde her daim bir beyazlık oluştuğu, cilt lekelerinin kolaylıkla ortadan kaldırıldığı ve cildin sıkılaştırıldığı bilinmektedir. Anlatılan bu etkilerin ortaya çıkması adına yapılacak pirinç maskesinin malzemeleri sadece bir çay bardağı miktarındaki süt ve bir avuç miktarındaki pirinç unudur.

Bu malzemelerden öncelikle pirinç ununu bir kaba koyduktan sonra sütü de ekleyip iyice karıştırmanız gerekmektedir. Karışım kıvam aldıktan sonra cilt fırçasıyla tüm malzemeyi yüzünüze yayarak yarım saat kadar yüzünüzde bekletmeniz, ardından da su ile durulamanız önerilmektedir. Durulamadan sonra nasıl yapılacağını internetten rahatlıkla öğrenebileceğiniz pirinç toniğini de yüzünüze sürerek beyazlatma işlemini git gide hızlandırma kısmına almanız da mümkün olmaktadır.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: