Beyaz giyerken dikkat edilmesi gerekenler!

Beyaz basit renk olduğu kadar cesur bir renktir. Özellikle yaz mevsiminde birçok kişi renk tercihini beyazdan yana kullanılır. Peki, beyaz renkli kıyafet giyerken nelere dikkat etmeliyiz? İşte cevabı...

Kadın

Beyaz giyerken dikkat edilmesi gerekenler! Doğru ayakkabılar tercih edin

Bembeyaz upuzun bir elbisenin altında siyah rugan ayakkabılar tuhaf durabilir. İlkbaharda veya yazın beyaz elbise giyiyorsanız, doğal renklerde veya beyaz sandaletleri tercih edebilirsiniz.


Düğünlerde beyaz elbise giymeyin

Eğer düğünde beyaz giyecekseniz, bu durumdan vazgeçmelisiniz. Düğünlerde beyaz giyilecek ise bunu sadece gelinlerin yapması daha hoş olacaktır. Elbisenizde beyaz detaylar olabilir, fakat baştan ayağa beyaz giymeniz mükemmel durmayabilir.


Şehir çevresinde beyaz kombinlerden kaçının

Şehir dışında yaşıyor ve toplu taşıma araçlarını kullanıyorsanız beyaz kıyafetler sizin için kötü sonuç doğurabilir. Tüm yoğunluk ve koşuşturmaca arasında beyaz kıyafetiniz gün sonunda beyaz kalmayabilir. Bu nedenle şehirde yaşayan sürekli koşuşturan kadınların neden siyah giydiklerini anlayabilirsiniz.


Jean ya da yumuşak renklerle kombinleyin

Eğer tropik iklime sahip bir yerde yaşıyorsanız, beyaz sizin için hayati bir renk olabilir, hatta kışın bile, özellikle havaların 40-50 derece olduğu zamanlarda. Beyaza takılıp kalmak istemiyorsanız yıl içinde alacağınız kıyafetlerinizi açık ve yumuşak renklerden seçebilirsiniz. Jean ile kombinleyebilirsiniz.

(Kaynak: Pembe Nar/Milliyet)
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: