BEYAZ MELEK’E ÖVGÜLER.

Amerika’nın en köklü film festivallerinden 41.Uluslararası Houston Film Festival’inde Beyaz Melek’in Amerika Prömiyeri dün gecce gerçekleşti.

Magazin

BEYAZ MELEK’E ÖVGÜLER. Beyaz Melek'in Prömiyer'inde seyirci sayısı 250 kişiyi aşınca, festival yetkilileri, filmi 250 kişilik salondan 750 kişilik salona taşıdı. Salonu dolduran Amerikalı ve Türk izleyiciler filmin sonunda gözyaşlarını tutamadılar.

Gösteriminden sonra festival başkanı Hunter Todd yaptığı konuşmada 'Beyaz Melek'in festivalimizde olması Houston için bir tarihtir. 41 senelik festival tarihimizde ilk kez, bir Türk filmi yarışıyor. Seyircinin en çok ilgi gösterdiği film şu anda Beyaz Melek'tir' dedi.

İlk gösterimin sonunda Amerikalılar tarafından ayakta alkışlanan filmin yönetmeni Mahsun Kırmızıgül ve oyuncu Fadik Sevin Atasoy'un mutlulukları görülmeye değerdi.

41. si gerçekleşen Houston Film Festivali'ne farklı kategorilerde binlerce film başvurdu. Beyaz Melek'in de yarışacağı uzun metraj kategorisine 450 film başvurdu.

Festival komitesi 450 Film arasından 52 film seçti. Seçilen 52 filmin içinden jürinin değerlendirmesi sonucunda Beyaz Melek ilk beşe kaldı. Amerika'da Türkiye'yi temsil eden Beyaz Melek, festivalde yabancı film dalında favori olarak gösteriliyor.

19 Nisan Cumartesi akşamı ödül törenine katılacak olan Mahsun Kırmzıgül ve Fadik Sevin Atasoy 'Filmimiz Amerika'da çok büyük bir ilgi görüyor. Özellikle Houston'da bu büyük ilginin Altın Remi ile ödüllendirilmesi bizi ve bu filme inanan insanları çok mutlu edecektir' dediler.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: