Beyazperdede köylüler ünlülere karşı!

Yapımcılığını ve yönetmenliğini Atalay Taşdiken’in üstlendiği “Arama Moturu”, filminin başrol oyuncusu köylüler oldu. 3 Haziran (yarın) vizyona girecek film ilgi çekici hikayesi ile daha vizyona girmeden dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Kültür-Sanat

Beyazperdede köylüler ünlülere karşı! Konya’nın Hüyük ilçesinin Çavuş köyünde, dört hafta da gerçekleştirilen çekimlerde kahveciden çiftçisine kadar tamamen yörenin insanları rol aldı. Arama Moturu filmin çekildiği köy Nasreddin Hoca’nın yaşadığı yere yakın bölgede olma özelliği de taşıyor. Bölgenin geleneği, dili, örfü, adetleri aynı. Mizahı ve ince zekasıyla dünyayı kendine hayran bırakan Nasreddin Hoca’nın torunları bu filmde herkesi kendilerine hayran bırakacak bir performans sergiliyorlar.

Anadolu coğrafyasının Mevlana diyarı Konya’da hayata geçirilen, yapım şekli, biçim, içerik ve senaryolaştırdığı evrensel meselelerle ile Türk Sineması’nın klasikleri arasına girmeye aday köy komedisidir.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: