Beyaz yakalıların hayatında bir aşk romanı

Burcu Vurkaç, elinde kahvesi, boyunlarında yaka kartlarıyla koşturan beyaz yakalıların duygusal hayatını romanında sorguluyor: Kurumsal aşk nedir?

Kültür-Sanat

Beyaz yakalıların hayatında bir aşk romanı Büyük şirketlerde çalışan insanların, rekabet ortamının sert şartlarında belki de tek kaçamağı, aynı binanın kantininde veya asansörde karşılaştığı insana aşık olmasıdır. Plaza ortamında başlayan aşklar heyecanlı ama bir o kadar da tehlikelidir. Öyle ya, yöneticisiyle beraber olan için “haksız terfi aldı” denir, mevzu iş arkadaşıysa “performansınız düştü” diye uyarılır ve eğer biraz şanslıysa hakkında sadece dedikodu yapılır!

Burcu Vurkaç, plaza aşkına düşmüş bireyin hal ve gidişatını komik ve gerçekçi bir dille anlatıyor. Kendisi de eski bir üst düzey yönetici olan Burcu Vurkaç, işdünyasına dair tüm gözlemlerini romanına taşımış.

Yoga, pilates, astroloji üçlüsüyle güçlenmeye çalışan kent insanları, New Age felsefesine tutkun genç kadınlar, ofis partileri, sosyal medya hesaplarının aşk hayatımızdaki önemi, gibi günümüz kültüründen ve hatta kendinizde pek çok şey bulacağınız Kurumsal Aşk, bu yılın en eğlenceli romanlarından biri olmaya aday!


GÜL VE ESMA’NIN BİTMEYEN AŞK HÜSRANLARI: KURUMSAL AŞK

Her ilişki bitiminden sonra kendini affedemeyen Gül, kişisel gelişim kitaplarına ve yoga öğretmeni olma hayallerine sığınmıştır. Karşısına tam da okuduğu kitaplarda tavsiye edilen karakterde, iyi kalpli, mantıklı ve mert bir erkek olan Vedat çıktığında buna kendisi bile inanamaz. Nihayet bu kadar kitap ve öğreti bir işe yaramıştır! En yakın arkadaşı Esma’nın ise hayalleri yoktur. Türkiye’nin en büyük şirketlerinden birinde çalışan güzel bir kadındır, ama hayatındaki boşluğun da farkındadır. Tam da o günlerde Esma’nın duyguları karizmatik bir yönetici olan Can Bey yüzünden iyice karışacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: