Beyazlaşmak isteyenler için renk açıcı maske!

Aşkın rengi kırmızı, kızaran yanakların rengi kırmızı ve şifa kaynağı domatesin rengi kırmızı… Güçlü şeylerin rengi nedense hep kırmızı…

Kadın

Beyazlaşmak isteyenler için renk açıcı maske! A ve C vitamini açısından zengin olan domates yenildiğinde kan şekeri kontrolüne yardımcı olduğu gibi aynı zamanda içerdiği folik asit sayesinde vücuda da yardımcı olur. Yanı sıra güzellik içinde kullanıldığında cildiniz beyaz ve daha parlak olur.

Evde çabuklukla ve kolayca hazırlayabileceğiniz maske türleri listenize domatesi de ekleyebilirsiniz. Domates maskeleri sivilcelerin neden olduğu izlerin yok edilmesinde ve daha beyaz bir cilde kavuşmanızda önemli rol oynar ve ilk sırada yer alır.

1 adet orta boy olgun domatesi rendeleyip, bir kaşık pirinç unu ile karıştırarak kıvam haline getirin. Elde ettiğiniz kıvamı önceden temizlenmiş yüzünüze önce yedirerek sonra üzerinde kalacak şekilde sürün. On dakika yüzünüzde beklettiğiniz karışımı süreniz dolduğunda durulayarak temizleyin. Haftada bir kez ve düzenli olarak uyguladığınızda cilt renginizin açıldığını ve beyazlaştığınızı göreceksiniz.

Not: Yüzünüzü soğuk su ile yıkamanız cildinizdeki gözeneklerin küçülmesine sebep olarak sıkılaşmasında yardımcı olur. Bu yüzden soğuk su ile yüz yıkamayı tercih etmelisiniz.

YAZI: KAMURAN AKDEMİR
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: