BEYDER BAŞKANI AÇIKLADI: SÖZ HAKKI VERİLMİYOR!

Magazin

BEYDER BAŞKANI AÇIKLADI: SÖZ HAKKI VERİLMİYOR! Dünkü kepenk kapama eyleminin ardından esnaf bugün BEYDER yöneticileri ile birlikte Beyoğlu Belediyesi’nin önünde toplanarak tepkisini sürdürmeye devam ediyor.

Beyoğlu Belediyesinin halen devam ettirdiği masa toplama operasyonuna esnaf de tepkisiz kalmıyor. Ciddi maddi zararlarla karşı karşıya kaldıklarını söyleyen işletmeciler belediye yetkililerinin yaptığı yetersiz ve belirsiz açıklamalar karşısında seslerini duyurmaya çalışıyor.

İşletmeciler bugün 16.00’da BEYDER (Beyoğlu Eğlence Yerleri Derneği) Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte Beyoğlu Belediye Binası’nın önünde toplandı.

Daha sonra belediye meclis toplantısına katılan BEYDER Başkanı Tarkan Konar ve dernek yöneticileri toplantıyı yarıda bırakarak şu açıklamayı yaptı: ‘İçeride bize söz hakkı verilmedi. Toplantı bitip sohbet kısmına geçildiğinde bile konuşamadık. Belediye yetkilileri, işgaliyelerin bir hak olarak verilmediğini kalıcı bir hak değil bir kiralama olduğunu belirtti. Evet, doğru ama sonuç itibariyle bir para ödeniyor sizin çizdiğiniz bir sınır var. Bu sınırlara riayet etmeyen esnafı zorluyorsunuz, sonra bir gün canınız sıkılıyor geliyorsunuz ve her şeyi iptal ettim diyorsunuz" diyerek tepkisini dile getirdi.

Beyoğlu esnafı her çarşamba 18.00’de Galatasaray Lisesi’nin önünde buluşmak üzere olaysız bir şekilde dağıldı.

magazin

HABER: Ebru Erke

FOTOĞRAFLAR: Damla Arık
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: