Beyoğlu'nun meyhanesi: Eleos

Yüzyıllardan bu yana eğlencenin, yeme-içme kültürünün adeta başkenti olagelmiş Pera'da bir beyaz meyhane; Eleos

Diğer Haberler

Beyoğlu'nun meyhanesi: Eleos Eleos, çağdaş Yunanca'da 'merhamet' anlamına geliyor.

Yeşilköy ve Beyoğlu olmak üzere iki şubesi bulanan Eleos, İstanbul'da en güzel meze balık keyfi yapabileceğiniz yerlerin başında geliyor.

Beyoğlu şubesi; Haydarpaşa’dan, Boğaziçi’ne, Kız Kulesi’nden Selimiye’ye harika bir deniz manzarasına da pencere açan Eleos’ta lezzetlere muhteşem İstanbul panaroması eşlik ediyor.

Sakin müzikleri, lezzetli yemekleri, güler yüzlü personeli ile sempatik bir ambiyansa sahip. Ailenizi, arkadaşlarınızı alıp gidebileceğiniz huzurlu bir ortamı var.

Butik restaurant çizgisinde hizmet veren Eleos’un menüsü deniz ürünleri ağırlıklı, Ege yeme-içme kültürünü yansıtan ve eski Rum meyhanelerinden ilham alan nitelikte oluşturuldu. Özel soslarla tatlandırılmış Ege bölgemizin otları, her dem taze ve mevsiminde sunulan, usulünce pişirilen balıklar, deniz ürünleri, Yunan mutfağının klasikleri ve Ermeni mezeleri Eleos Restaurant menüsünün olmazsa olmazları. İstanbul'da balık hallerinin şenlendiği ve balıkların en lezzetli olduğu bugünlerde, lüfer, tekir, palamut, hamsi gibi itinayla ve türüne göre pişirilmesi gereken deniz mahsüllerini mevsiminde Eleos'ta tatmanız mümkün.


Özellikle ızgarada gelen deniz levreği şuan yenebilecek en güzel balık..


Menü

Özlem Sucu
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: