BİR AVUÇ DENİZ'İN YAPIMCISINDAN AÇIKLAMA!

Bugün HT magazin gazetesinde yer alan haberde 4 haftada 90 bin kişinin izlediği Bir Avuç Deniz filminin yapımcısı Ateş İlyas Başsoy, başrol oyuncusu Berrak Tüzünataç’a ateş püskürdüğü yazılmıştı. Ateş İlyas Başsoy bu iddiaları gönderdiği basın açıklamasıyla yalanladı..

Magazin

BİR AVUÇ DENİZ'İN YAPIMCISINDAN AÇIKLAMA! “8 Nisan 2011 günü bir ulusal gazetede hakkımda çıkan haber tamamen gerçek dışıdır. Haberi yapan sayın gazeteci “İlyas Başsoy .... dedi” şeklinde cümleler kullanmıştır. Türkçede bu kalıp, röportajcının ilgili kişiyle bizzat konuştuğu veya ilgili kişinin bu konuda basına bir beyanatta bulunduğu durumlarda kullanılır.

Oysa ne haberi yapan gazeteciye, ne başka bir gazeteciye, ne de herhangi bir kişiye ilgili konuda beyanatta bulundum. Kimse benimle röportaj yapmadı, kimseye bir bildiri sunmadım. Ayrıca iddia edilen durum gerçek dışıdır ve hiçbir şekilde böyle bir düşüncemiz olmamıştır.

Konuyla ilgili yasal takibe başladığımı, kanunlar ve normlar dahilinde tüm haklarımı arayacağımı bildirir, saygılarımı sunarım.”


Ateş İlyas Başsoy
Saygılarımla..

Bunlarda ilginizi çekebilir: