BİR BABANIN DRAMI

Güzide Duran’ın düğününe çağırmadığı babası Yüksel Duran kızına ateş püskürdü: Defterden sildim, hakkımı helal etmiyorum. Güzide benim için öldü

Magazin

BİR BABANIN DRAMI Güzide'nin düğününe neden katılmadınız?
Evleneceğini gazeteden öğrendim. Annesiyle ayrıyım. Bana 'Annem gelecek sen gelme' dedi. Annesini tercih etti. Ben de bu yüzden düğünde bulunmadım.

Kızınızı evlenirken göremediniz.
Bundan sonra da görmek istemiyorum. Sesini de duymak istemiyorum. Benim için öldü. Bundan sonra kızım yok. Onun için boşuna uğraşmışım. Onu ben büyüttüm o annesini tecih etti, bana 'Gelme' dedi.

Tek nedeni bu mu düğüne çağırmamasının?
Bizi kendisine layık görmüyor. Ben TIR şoförüyüm. Düğüne çağırdığı insanlara karşı ezileceğini düşündüğü için çağırmadı. TIR şoförünün kızı denmesini istemedi. Ama ben Güzide'yi TIR şöförlüğü yaparak büyüttüm. Namusumla, şerefimle para kazanarak büyüttüm onu. Benim yaptığım meslekten utanıyor. Kariyerinin çizileceğini düşündü.

Sizi ararsa konuşmayacak mısınız?
Asla... Güzide, Mersin'e gelemez bu saatten sonra. Ben burada olduğum sürece giremez Mersin sınırları içine. Çok kötü şeyler olur. Çok büyük kavgalar çıkar. Allah yolunu açık etsin ama benim için bitti Güzide...

Daha öncesine dayanan bir kırgınlık var mıydı aranızda?
Zaman zaman çok açık pozlar verdiği için kızıyorduk ama bir kırgınlık yoktu. Onu ben büyüttüm. Düğüne üvey babasını çağırdı, öz babasını çağırmadı. (Gülden Avuç - Vatan)
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: