Bir günde 1 milyar dolar kazandırdı

Grand Theft Auto V’in piyasası sarsmasının ardından oyun dünyasında COD rüzgarı esiyor.

Yaşam

Bir günde 1 milyar dolar kazandırdı Serinin en son oyunu Call of Duty: Ghosts, ilk gününde 1 milyar dolar gelir elde etmeyi başardı. COD:Ghosts, GTA V’in ilk günkü başarısını geride bırakmayı da başardı.

Activision stüdyolarının sunduğu COD:Ghosts, ilk gününde 1 milyar dolar gelir elde etmeyi başardı ve GTA V’i kağıt üzerinde geride bıraktı.

Ancak burada Forbes’un dikkatini çektiği bir detay var. GTA V, perakendeciler aracılığıyla satıiş yerine internet üzerinden oyunseverlerle buluştu. Analistler, bu durumdan dolayı oyunun en az 15 milyon kopyasının üretilip satıldığını düşünüyor.

COD:Ghosts ise perakendecilere gönderilen oyunlarla sunuldu. Activision ilk gün sonunda iyi bir rakam elde etse de, analistler stokların tükenmesi halinde kopya satışların risk oluşturabileceğini belirtti.

GTA V, sadece Xbox 360 ve PS3 oyun konsollarında oynanabilirken, Ghosts, PC’nin yanı sıra PS3, Xbox 360 ve Wii U konsollarında oynanabiliyor.

GTA’nın yapımcısı Take-Two Interactive stüdyoları, perakendecilere gönderilen oyun sayısının 29 milyon olduğunu belirtti.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: