Bir Hurdacının Hayatı

Hurda demir toplayarak hayata direnen Nazif'in öyküsünü anlatan film yarın vizyonda!

Kültür-Sanat

Bir Hurdacının Hayatı Ödüllü film Bir Hurdacının Hayatı yarından itibaren sinemaseverleri özel bir hikayeyi paylaşmak için bekliyor.

Tarafsız Bölge (No Man's Land) filmi ile Akademi ödüllerinde Yabancı Dilde En İyi Film ödülü kazanan Danis Tanovic'in Cehennem (Hell) ve Güzel Bir Hayat Düşlerken (Cirkus Columbia) filmlerinden sonra çektiği Bir Hurdacının Hayatı (Epizoda u zivotu beraca zeljeza) filmi 20 Aralık tarihinde vizyona giriyor.

Yapım Bosna-Hersek'in 2014 Oscar adayı olarak belirlenmiş. Hurda demir toplayarak hayata direnen Nazif'in öyküsünü anlatan film, 63. Berlin Film Festivali'nde Gümüş Ayı ödülüne layık görülürken, filmde kendilerini oynayan amatör oyunculardan Nazif Mujic ise En İyi Erkek Oyuncu ödülüne layık görülmüştü.

Başka Sinema kapsamında sunulan ve yarın vizyona girecek olan Bir Hurdacının Hayatı filmi, Beyoğlu Sineması'nda 11:00, 14:30 ve 21:30, Kadıköy Rexx, Metro City Cinema Pink, Capitol Cpectrup ve Cinetech Torium sinemalarında 11:00, 14:30, 19:45 seanslarında izlenebilecek.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: