BİR TÜRK'ÜN GÖZÜNDEN SIENNA MILLER

Mert Alaş'ın objektifinde bu kez seksi aktris Sienna Miller var

Magazin

BİR TÜRK'ÜN GÖZÜNDEN SIENNA MILLER Dünyaca ünlü oyuncu Sienna Miller, İngiliz Love Dergisi'nin eylül ayı sayısı için Türk fotoğrafçı Mert Alaş'ın objektifine poz verdi. Alaş'ın ortağı Marcus Piggot'un da yer aldığı fotoğraf çekimlerinde, 28 yaşındaki Miller, Dolce&Gabbana marka siyah bir mayo giydi. Ankara Devlet Konservatuvarı'nda yaylı çalgılar eğitimi alan 39 yaşındaki Alaş'ın hayatı, İngilizce öğrenmek için gittiği İngiltere'de Piggot'la tanışınca değişti. 1994 yılında birlikte çalışmaya başlayan ikili kısa sürede moda çekimlerinin aranılan isimleri oldu. Alaş ve Piggot, Madonna, Elizabeth Hurley, David Beckham ve Kate Moss gibi dünyaca ünlü yıldızlarla birlikte çalışmaya başladı.

PİRELLİ TAKVİMİ ÇEKTİ
Başarılı ortaklar Louis Vuitton, Gucci, Armani gibi ünlü markaların katalog çekimlerini yaptı. 2006'da Pirelli Takvimi'nde yer alan fotoğraflar da Alaş'a ait. İngiltere'de “yılın fotoğrafçısı” ödülünü alan Mert Alaş, Independent Gazetesi tarafından “Moda dünyasının en güçlü 50 ismi” listesine seçilmişti.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: