Biriktiren kadınlar erkeklerden daha zengin!

Parayı çoğunlukla erkekler kazanır ama kadınlar saklamayı iyi bildikleri için en çok hep onlar paralıdır. Daha çok hesapsız harcamaları ile erkekler ay sonunu getiremezlerken kadınların kıyıda köşede mutlaka biriktirdikleri küçük ya da büyük gizli paraları vardır. Mutfak harçlığı dediğimiz paralardan bile arttırarak almak istedikleri her şeyi alabilirler. Çünkü kadınlar genellikle işlerini bilirler.

Kadın

Biriktiren kadınlar erkeklerden daha zengin! Kadınların erkeklerden daha iyi para biriktirebildikleri araştırılmış bir gerçek. Bu sebeple eninde sonunda parayı kazanan erkek olsa bile kadının biriktirdiğine bir gün mutlaka muhtaç olur. Küçük küçük biriken o dev paralar da genellikle sonunda erkeklere feda olur.

Tedarikli yaşamak kadına kendini güvende hissettiren bir şey… Bu sebeple harcamaları ne olursa olsun kolay kolay cüzdanın dibini getirecek harcamalardan kaçınırlar. Bu yüzden evin kasası da, muhasebecisi de, hesap makinesi de kadınlar olur. Olmadıkları takdirde o kredi kartı borçları da büyüdükçe dağ olur.


YAZI: KAMURAN AKDEMİR

Bunlarda ilginizi çekebilir: