BİRLİKTE ÇALIŞMAK SEKSİ ÖLDÜRÜR MÜ?

Birlikte yaşamak ve birlikte çalışmanın seks yaşamanı kötü yönde etkilediğini gözlemleyen tek insan siz değilsiniz.

Magazin

BİRLİKTE ÇALIŞMAK SEKSİ ÖLDÜRÜR MÜ? Birlikte sürekli zaman geçiren her çiftin ilişkisinde bir taraf ayrılık fikrini aklına getirebiliyor. Erotik samimiyet gizem üzerine kuruludur. Bu gizem çiftlerin bireysel olarak kendilerine ayırdıkları zamandan kaynaklanır ve aslında aşık olmamızı da sağlar.

Birlikte yaşadığınız ve aynı zamanda birlikte çalıştığınız için kendinize ayrılan özel bir zamanınız olmamaya başlar. Bütün zamanınızı birlikte geçirirsiniz ve bu da cinsel ilginizin azalmasına neden olur. Örneğin bütün gün çikolata yerseniz bu zevk olmaktan çıkar. Aynı şekilde sevgilinizi veya eşinizle tüm gün aynı ortamda olursanız ilişkiniz sıradanlaşır, cinsellik zevk olmaktan çıkar.

Ve bazı şeyler zevk vermekten çıktığı zaman onu istemekten vazgeçeriz.

Çift olarak evden çalıştığınızda ise, yaptığınız konuşmalar çocukları kimin okuldan alacağı gibi konularla sınırlı kalabilir. Evden çalıştığınız için kıyafet seçiminize de özen göstermezsiniz. Bayanlar evin içinde şık elbiselerle gezmezler aynı şekilde erkeklerde takım elbise giyip evin içinde çalışmazlar. Kendilerine bakmadıkları için giderek paspal bir görüntüye sahip olurlar, hatta zamanla kilo bile alabilirler.

Eşinizin işten takım elbise ile gelmesinin seksi bir tarafı vardır.

Erkekler iş değiştirdiğinde seks düşünmez

Seks hayatında inişlerin olmasının bir diğer nedeni ise erkeklerin yeni bir işe başladıklarında strese girmeleridir. Böylece enerji seviyeleri ve libidoları düşer, seks istekleri azalır.

Ayrıca, evde çalıştığında eşiniz ortamı yaşamanı sağlamak için vakit geçirdiği bir yer olarak görür. Eğer iki tarafta evde çalışıyorsa eşinize dışarıdan bir ofis tutmasını önerin ya da siz başka bir yerde çalışmayı deneyin.

Eğer bu mümkün değilse evin farklı bölümlerinde çalışın. Aynı yerde bulunmayın. Birbirinize hayatınızla ilgili hikayeler anlatın. Birbirinizden birazcık uzakta zaman geçirdiğinizde aranızda romantizm yeniden canlanacaktır. Hatta zaman zaman eşinize öğle yemeğini dışarda yemeyi teklif edin. Gideceğiniz yere sanki bir randevuymuş gibi ayrı ayrı gidin.

Aşkın en büyük düşmanının rutin olmak olduğunu unutmayın!
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: