'BİZE KIZDINIZ MI?'

Türküleri flamenko tarzda yorumlayan Öykü ve Berk kardeşler, Türk Halk Müziği'nin genç isimlerinden Özlem Özdil'e yaptıkları yorumu nasıl karşıladığını sordular....

Magazin

'BİZE KIZDINIZ MI?' Öykü ve Berk Gürman kardeşler, programlarına Almanya'da yaşayan Türk Halk Müziği'nin sevilen genç seslerinden Özlem Özdil'i konuk ettiler.

Kendilerine bazı kesimlerden türküleri farklı yorumlamaları nedeniyle eleştiri geldiğini söyleyen Öykü, Özlem Özdil'e 'Siz bu yaptığımız tarzı eleştirdiniz mi? Lütfen açık açık söyleyin' sorusunu yöneltti.

Küçük yaşından beri bağlama çalan ve türkü söyleyen Özlem Özdil, ise Öykü ve Berk kardeşlerin türküleri flamenko tarzda yorumlamalarını şöyle değerlendirdi:

'Ben sizi bir arkadaşım vasıtasıyla Youtube'da izlemiştim. Çok hoşuma gitti, çok büyük keyif alarak izledim. Genç kuşaklara türküyü sevdirmek için günümüz enstrümanlarını da kullanmak gerektiğini düşünüyorum. Nasıl ki bugün günümüz teknolojisinden faydalanıyorsak, bas gitarı, bası, gitarı kullanarak gençlere sevdirir ve biz de keyifle icra ederiz diye düşünüyorum.'
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: