BKM MUTFAK'TA YANGIN PANİĞİ

Beşiktaş Kültür Merkezi'nin (BKM) bitişiğinde yer alan ve "BKM Mutfak" olarak adlandırılan bölümde çıkan yangın itfaiyenin uzun süren uğraşıları sonucu söndürüldü. Yangını duyan ve olay yerine gelen oyuncular endişeli gözlerle itfaiye ekiplerinin çalışmalarını izledi.

Magazin

BKM MUTFAK'TA YANGIN PANİĞİ Beşiktaş Sinan Paşa Mahallesi Kazan Sokak'ta dumanların yükseldiğini gören vatandaşlar itfaiyeyi arayarak bir lokantanın yandığı ihbarında bulundu. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale etti.

İtfaiyenin çalışmaları sonucu yangın kontrol altına alınırken, yanan yerin lokanta değil 'Çok Güzel Hareketler Bunlar' adlı programın oyuncularının ders gördüğü ve lokal olarak kullandıkları bina olduğu anlaşıldı.

İlk incelemelere göre elektrik kontağından çıktığı belirlenen yangın itfaiye ekiplerinin yaklaşık 2 saatlik çalışması sonucu tamamen söndürüldü. Olay sırasında içeride kimsenin bulunmaması ise can kaybı ve yaralanmayı önledi.

Yangını duyan program oyuncularından bazıları olay yerine koştu. Şaşkın ve endişeli gözlerle itfaiye ekiplerinin çalışmalarını izleyen oyuncular, zaman zaman da ekiplere yardımcı oldu. Dumandan etkilenen oyuncular ve itfaiye ekipleri ayran içti.

Bu arada, binanın girişindeki 'BKM Mutfak' tabelasının üzerinin kapatılması ise dikkat çekti.

Programın yapımcısı Yılmaz Erdoğan'ın yardımcısı ve programda oynayan oyuncuların eğitmeni Bahtiyar Engin, pazar günü olması nedeniyle içeride kimsenin bulunmadığını söyledi.

Engin, "Pazar günü olması ve çocukların filmde olması nedeniyle burada kimse yoktu. Şu anda kullanılmıyordu. Normalde burası tabii ki okul. Yangın nedeniyle birkaç gün etkileneceğiz. Hepimizin canı sıkkın. Açıklama yapacak bir durum yok. Yangın elektrik kontağından çıkmış. Herhalde 1-2 haftaya yapılır." dedi.

Fotoğraflar için tıklayın..
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: