'Blue Blues Band' Belgeseli!

Yavuz Çetin ile Kerim Çaplı’nın hikayelerini ölümsüzleştiren 'Blue' belgeseli merakla bekleniyor...

Kültür-Sanat

'Blue Blues Band' Belgeseli! Jimi Hendrix ile aynı sahneyi paylaşan ’nın kayıp albümü de bu belgeselle birlikte müzik ve sinemaseverlere ulaşacak müzikal hazinelerden biri oluyor.

90’ların efsanevi rock grubu Blue Blues Band ile Türk müzik dünyasının iki dâhi müzisyeni Yavuz Çetin ile Kerim Çaplı’nın hikâyelerini ölümsüzleştiren “Blue” belgeseli merakla bekleniyor.. 21 Nisan’da vizyona girmeye hazırlanan belgeselin dünya prömiyeri, 36. İstanbul Film Festivali’nin Ulusal Belgesel Yarışması kapsamında 11 Nisan Salı akşamı 19.00’da Beyoğlu Sineması’nda film ekibinin katılımı ile gerçekleşecek.

1990’larda Türkiye’de rock dünyasına damgasını vurmuş ve sahne performanslarıyla efsaneleşmiş Blue Blues Band’ın hikâyesini beyazperdeye aktaran “Blue” belgeseli ile grubun davulcusu Kerim Çaplı’nın kaydettiği söylenen ama hiç yayınlanmamış olan kayıp albümünün İstanbul’da bulunuş hikayesine de tanıklık edeceğiz. Ayrıca bu belgesel için Amerika’ya kadar giden film ekibi, nihayetinde şehir efsanesi gibi yıllardır konuşulan Kerim Çaplı bestelerinin kayıtlarına da ulaştı. Filmin Amerika yolculuğunda Çaplı’nın eski dostlarıyla konuşmak için Kaliforniya’dan New York’a uzanan bir rota çizen filmin yapımcılarının bu süreçte en çok duydukları cümle, “Jimi Hendrix görür görmez onun özel olduğunu anlamıştı,” olmuş. Hendrix’in çok sevdiği ve birlikte de çaldığı Çaplı, Amerika’da The Sundowners ve The Monkees gibi gruplarla da albümler çıkarmıştı. “Blue” belgeseli, Çaplı’nın bu albümünün neden Türkiye’de hiç yayınlanmadığı gibi sorulara da cevap arıyor.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: