Bo Şilay skandalı film oluyor

Bo Şilay'ın adının karıştığı skandalın, Hollywood tarafından beyazperdeye uyarlanacağı bildirildi.

Kültür-Sanat

Bo Şilay skandalı film oluyor Çin'in eski ticaret bakanı ve Çongçing kenti eski valisi Bo Şilay'ın adının karıştığı skandalın, Hollywood tarafından beyazperdeye uyarlanacağı bildirildi.

Bo Şilay skandalının anlatıldığı kitabın, Hollywood'daki film yapımcılarınca beğenildiği ve sinema filmi olarak çekileceği açıklandı.

Çin'in eski siyasetçisi Bo Şilay'ın valilik görevini yaptığı Çongçing kentinin il Emniyet Müdürü Vang Licün'ün, geçen yılın şubat ayında bölgedeki ABD Başkonsolosluğu'na sığınması ile patlak veren olay, Bo'nun eşi Gu Kaylay'ın İngiliz işadamı Neil Heywood'u öldürdüğü şüphesi ile gözaltına alınması ile devam etmişti.

Gu Kaylay, çıkarıldığı mahkeme tarafından suçu sabit görülerek uzatmalı idam cezasına çarptırılırken, Bo Şilay ise Çin Komünist Partisi tarafından görevinden ve partiden uzaklaştırılmıştı.

Bo'nun karıştığı ve halen yargı süreci devam etmekte olan skandalı kitaplaştıran gazeteci Hı Pin ve yazar Huang Vınguang'ın ortak eseri, Hollywood'daki film yapımcıları tarafından beğenildi. Kitabın sinemaya uyarlanarak beyazperdeye taşınacağı aktarıldı.

Henüz yayınlanmamış olan kitabın, Bo skandalını tüm yönleriyle ve başından sonuna ayrıntılı bir şekilde anlattığı öğrenildi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: