Bodrum Kış Trofesi...

Nilüfer KANDIRMIŞ/BODRUM (Muğla), (DHA) - Muğla'nın Bodrum İlçesi’nde The Marmara ve Milta Bodrum Marina'nın sponsorluğunda Bodrum Açıkdeniz Yelken Kulübü (BAYK) tarafından bu yıl 12'ncisi düzenlenen The Marmara BAYK Kış Trofesi'nde 4’üncü etap yarışları sona erdi. Çekişmeli geçen yarışların sonucunda IRC A kategorisinde 'Mad X' adlı teknesiyle yarışan Orhan Türker ve ekibi birinci oldu.

Diğer Haberler

Bodrum Kış Trofesi... The Marmara BAYK Kış Trofesi'nin 4’üncü etap yarışları, 47 tekne ve 400 yelkencinin katılımıyla hafta sonunda yapıldı. Cumartesi günü 15 millik Bodrum koy içi rotada başlayan yarışlar pazar günü 16 millik Bodrum-Köçek Adası-Kurt Burnu-Bodrum offshore rotada yapılarak tamamlandı.


IRC A ve B kategorilerinde düzenlenen yarışlar oldukça çekişmeli geçti. IRC A kategorisi grup sonuçlarına göre, IRC A genel ve A1 grup sonuçlarında 'Mad X' adlı teknesiyle yarışan Orhan Türker ve ekibi birinci oldu.


A2 grubunda 'Define' adlı teknesiyle yarışan Yücel Özek ve ekibi, A3 grubunda 'Eker Yayık Ayran' adlı teknesiyle yarışan Ahmet Eker ve ekibi, A4 grubunda 'Exit' adlı teknesiyle yarışan Emre Derman ve ekibi birinci oldu.


IRC B ve B1 grubunda 'Aurora' teknesi ile yarışan Ömer Dirim ve ekibi, B2 grubunda 'Meltem' adlı teknesiyle yarışan Bora Balya ve ekibi, B3 grubunda 'First' adlı teknesi ile yarışan Muzaffer Günel ve ekibi birinci oldu.


The Marmara BAYK Kış Trofesi'nde 13-14 Nisan'da 5’inci etap ve 04-05 Mayıs'ta 6’ncı etap yarışları yapılacak. Trofe kupası 25-26 Mayıs'ta yapılacak 7’nci etap yarışları ile sona erecek.

26 Mayıs'ta gerçekleşecek Trofe Kupası Ödül Töreni'nde kupa sahibini bulacak.

Bunlarda ilginizi çekebilir: