BODRUM TUTKUNLARINI BEKLİYOR.

Bodrum sezonu, yabancı turistin beklenilen tarihin öncesinde yurda adım atmasıyla açıldı.. Tüm Bodrumseverler için hayırlı olsun...

Magazin

Esnafın yüzü şimdiden gülmeye başladı..

Yıllardır tecrübe etmişler, eğer bu tarihte Gümbet, Bitez, Yahşi sahilleri dolmaya başladıysa Yaz sezonu oldukça yoğun geçer diyorlar.. Umarız onların ümitleri Turizmi canlandıracak derecede olur..

Gelelim 16-19 Mayıs tarihlerinde organizasyon firmalarının titizlizlikle düzenlediği gençlik festivaline.. Her sene biliriz ki 19 Mayıs döneminde,Bodrum tüm Türkiye'den gelen gençlerin, yerli turistlerin ve üniversite öğrencilerinin "eğlence" merkezi olur..

Bu sene de Myfest adı altında düzenlenen organizasyon da bir otelin açılışını 17 Mayıs akşamı Kenan Doğulu ve 18 Mayıs akşamı Demet Akalın yapacak..

Bir diğer organizasyon da Gümbet'te düzenlenecek..

Happy Hour'dan tutun da,havuz başı partilerine kadar sınırsız eğlence gençler için düşünülmüş, diğerlerine nazaran biraz daha butik bir eğlenceye ev sahipliği yapacak olan bir otelde de Dj Hakan Kabil'in iskele partileri ile binlerce genç 3 gecce 4 gün kendinden geçip coşacak!!

Gelelim Valilik talimatıyla yıkıma başlanan Türkbükü iskelelerinin akibetine..

Kıyının doğal bir hale kavuşması ve kamuya açık plaj haline getirilmesi için alınan karar Türkbükü sahilinin bir çok yerinde uygulandı..

Halk arasında Anadolu ve Avrupa yakası olarak adlandırılan bölgede, 3 yıldızlı pansiyon otel ve restoranların bulunduğu Anadolu yakası'nda 30' a yakın iskele yıkılmış durumda..

Avrupa yakası olarak adlandırılan bölgede bir beach club'a ait olan iskele yıkılmış.. Konuyla ilgili edindiğim bilgiye göre beach'in yakınlarında ev sahibi olan bir iş adamımızın şikayeti durumu alevlendirmiş ardından iş adamı beyefendi kendi iskelesinden de olmuş..

Bodrum genelinde otellerin ve izinli olan beach'lerin iskeleleri halen yerinde ama proje kapsamında 380 iskelenin 325'i kaçak ve yıkılacak.. Şu an için yıkım kararı durmuş durumda 210 kilometrelik yarım ada sahilinde yıkım kararlarına rağmen belediyeler maddi ve iş gücüne sahip olmadığı gerekçesiyle kararı durdurmuş durumda.. 3-5 ay içerisinde kesin sonuca ulaşılacağı söyleniyor..

Zamanla göreceğiz..

Her ne kadar çıkan karara saygı duysam da bir çok işletme iskeleler sayesinde müşteri topluyor ve yüzlerce insana istihdam sağlanıyor.. Umarım bu proje'nin sonucu layığını bulur..

Yalıkavak'ta altyapı çalışmaları ve yol yapımı hızla devam ediyor. Belde de yaz sezonu öncesinde başlayan asfaltlama çalışmaları ve yol düzenlemeleri sezona yetiştiriliyor. Yalıkavak Belediyesi ekiplerinin özverili çalışmaları geçen sezon yaşanan sorunları önleyecek ve tekrardan Yalıkavak tatilcilerin ilk tercihleri arasında yer alacak.. Bu yaz sezonun da Lal Dedeoğlu ve Ender Sanal da Yalıkavak'ı mesken tutanlardan.. Ekip İstanbul'dan çıkıyor.. Yalıkavak'taki bir beach'i işletecekler.. (Mert Vidinli)
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: