BODRUM'DA İKİ MEKANA KAPATMA CEZASI!

Muğla'nın Bodrum İlçesi'ne bağlı Göltürkbükü Beldesi'nde sosyetenin gözde 2 mekanına 'Gürültü yönetmeliği' kapsamında 3 hafta üst üste para cezası kesildiği ve ardından kapatma cezası verildiği ortaya çıktı.

Magazin

BODRUM'DA İKİ MEKANA KAPATMA CEZASI! Çevre ve Orman İl Müdürlüğü'nün yönetmeliğine uymayarak saat 24.00'den sonra müzik yayınına devam ettikleri gerekçesiyle 'Mavi Türkbükü Restoran Beach Club' ile 'Ship Ahoy Restoran Beach Club'a, 3 hafta üst üste 15, 35 ve 47 biner TL ceza kesildi. Ardından aynı suç işlendiği için 2 hafta kapatma cezası geldi. Kapatma cezası jandarma tebligatından sonra uygulanacak.

Göltürkbükü'nde 1986 yılından bu yana hizmet veren 'Ship Ahoy Restoran' ve eğlence merkezinin sahibi Zafer Tarlan Valilik ve Çevre ve Orman İl Müdürlüğü'nce verilen cezanın şokunu atlatamadıklarını söyledi. Turizm sezonun tam ortasında olduklarını hatırlatan Tarlan, “3 aylık turizm sezonunda binlerce lira ceza ve 2 hafta kapatılmak, 'Siz turizm yapmayın mekanı kilitleyin gidin' anlamına geliyor. Sezonun tam ortasında verilen bu cezaları hak etmediğimizi ve bu uygulamanın turizme olumlu yönlerinden çok olumsuz etkileri olacağına inanıyoruz” dedi.

Bodrum Otelciler ve Turistik İşletmeler Derneği (BODER) Başkanı Halil Özyurt da, ilçede 2 bine yakın bar, disko, müzikhol, canlı müzik mekanı ve eğlence merkezlerinin bulunduğunu belirtti. BODER olarak dinlenme sektörünü temsil ettiklerini ancak, turistin en az yarısının Bodrum'a eğlenceye geldiğini anlatan Özyurt, şöyle konuştu:

“Geçmişte otelciler olarak eğlence mekanlarının kentin her yerine dağılmasının dinlence sektörüne zarar verdiğini söyleyip denetim altına alınmasını istemiştik. Acil master plan yapılarak eğlence sektörü bir bölgede toplanabilir. Ancak Bodrum'da eğlenceyi saat 24.00 ile sınırlamak mümkün değil, ses izolasyonu yapıldığı sürece ve dinlenmeye gelen turist rahatsız olmadığı sürece Bodrum'a eğlenceye sınır getirilemez: Aksine eğlence 24 saat sürmeli. Turizm sektöründeki sorunlar yasaklamalarla değil, sıkı ve ciddi denetimlerle çözülür.”

Bodrum kent merkezindeki Cumhuriyet Caddesi ile Gümbet'teki barlar sokağında müziğin saat 02.00-04.00 arası, jandarma bölgelerinde ise saat 24.00'de kesilmesi gerekiyor. (dha)
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: