Boeing'den kendini imha eden telefon!

Dünyaca ünlü uçak firması Boeing devlet kurumları ve firma ortakları için kendini imha eden telefon geliştirdi.

Yaşam

Boeing'den kendini imha eden telefon! Özellikle askeri ve sivil pazarlar için uçak üreten ve bu alanda en büyük firmalardan biri olan Boeing bu kez de telefon işine giriyor. Ancak bu telefonun diğer telefonlardan önemli bir farkı var.

Özellikle güvenilir yapısıyla dikkat çeken telefon hem telefon görüşmelerini kriptoluyor hem de telefonun kasasının açılması halinde içindeki veriler otomatik olarak siliniyor ve üçüncü bir kişinin telefonu kullanmasını önlemek için cihaz kullanılamaz hale geliyor. Yani kendini imha ediyor.

Ancak Boeing'in bu telefonunun müşteri seviyesinde satışı olmayacak. Bunun yerine firma ortakları, devlet kurumları gibi özel kuruluşlar bu cihazları temin edebilecek.

Android işletim sistemini kullanan ve güvenli aramalar için çift SIM kart desteği de sunan telefon 4G desteğine de sahip.

Boeing sözcüsü konuyla ilgili yaptığı açıklamada 36 aydır cihaz üzerinde çalıştıklarını belirtirken, cihazın satışının doğrudan Boeing veya bağlı kanallar aracılığıyla yapılacağını kaydetti.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: