Bordo Bereliler Beyazperde’de

Özel Kuvvetlere bağlı Bordo Bereli askerlerimizin Suriye’deki FETÖ bağlantılı bir terör örgütüne ve liderine yapılan operasyonunu konu alan “Bordo Bereliler Suriye” filmi vizyon için gün sayıyor. Film, Hakkari Dağlıca’da 2015 yılı eylül ayında PKK’lıları yakalamak için bölgeye indirilen ve üstlerinden “Dön” emri almamak için telsizlerini kapatan Bordo Bereli askerlerimizin yaptığı operasyonla başlıyor.

Kültür-Sanat

Bordo Bereliler Beyazperde’de Yapımcılığını 16 Yapım Medya’nın, yönetmenliğini Erhan Baytimur’un yaptığı “Bordo Bereliler Suriye” filminin başrolünde Cenk Ertan, Sedat Mert, Arda Esen, Açelya Elmas, Feyza Çıpa rol alıyor.

Filmin çıkış noktasının gerçek hikayeden yola çıkılarak yazıldığını anlatan Bordo Bereli timin komutanı Mehmet Yüzbaşı karakterini canlandıran oyuncu Cenk Ertan, “İlham kaynağı birkaç yıl önce bir bordo bereli timin Suriye’de bir göreve gidip görev esnasında bir arkadaşlarının ağır yaralanması bir arkadaşlarının esir alınmasını anlatıyor. Bu gerçek bir hikaye. Onlar arkadaşlarını kurtarmak için Suriye’ye geri gitmek istiyor. Komutanları izin vermiyor. Üstlerinin emrini dinlemiyorlar aslında emre itaatsizlik vatana ihanettir. Bordo berelilerimiz vatana ihanet suçunu göze alarak terör örgütünün elindeki arkadaşlarını telsizlerini kapatıp kurtarmaya gidiyor” dedi.

Cenk Ertan operasyonu yöneten yüzbaşı Mehmet karakterini canlandırıyor.

Film 7 Nisan’da tüm Türkiye’de vizyona giriyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: