Börü'de haksız rekabet mi yaşanıyor?

Star TV'nin aylardır beklenen dizisi Börü dün akşam ilk bölümüyle izleyici ile buluştu. Reytinglerde beklenen başarıyı veremeyen Börü haksız bir rekabetin içine mi sokuldu?

Dizi Galeri

Börü'de haksız rekabet mi yaşanıyor? Türkiye'nin yakın tarihinde yaşanan gerçek olaylardan uyarlanan Börü, 1'er saatlik 6 bölümden oluşup, finalini de beyaz perdede yapacak. Börü özel kanalların ilk 1 saatlik mini dizisi olmasıyla bir ilke imza attı.

Başrollerini Ahu Türkpençe, Serkan Çayoğlu, Emir Benderlioğlu ve Fırat Doğruloğlu’nun paylaştığı dizi, dün akşam ilk kez ekranlara geldi.

Dizinin, gişe rekorları kıran ve IMDB’de 10 puan almayı başaran Dağ II filminin yönetmeni Alper Çağlar’ın projesi olması diziye dair beklentileri iyice arttırmıştı.

Dizi Total’de 4.79 reytingle 6. sırada, AB’de 5.99 reytingle 6. sırada, ABC1’de ise 4.96 reytingle 7. sırada yer aldı.

Diriliş Ertuğrul, Sen Anlat Karadeniz gibi reytingleri çok yüksek olan dizilerle mücadele eden Börü’ye izleyenler sahip çıktı.

İzleyiciler diziyi çok kaliteli ve güzel bulurken, bu reyting yarışına sokulmasını pek doğru bulmadı.

İzleyiciler konuyla ilgili; “4 saatlik dizilerle yarıştırılması ne kadar doğru bilemedim!”, “Haksız rekabet içinde olduğunu düşünüyorum!”, “Bu dizi bu sonuçları hak etmedi!”, “Tek kelimeyle mükemmeldi ama bittiği gibi Sen Anlat Karadeniz izledim!” gibi yorumlar yaptılar.

Bunlarda ilginizi çekebilir: