Börü’den bir ilk! Türk dizilerinde...

Şubat ayında ekrana gelmesi beklenen Börü, Türk televizyonlarında bir ilki gerçekleştirecek. Dizide Hollywood’daki CGI teknolojisine benzer olan Face2Face adlı yapay yüz teknolojisi kullanılacak.

Dizi Galeri

Börü’den bir ilk! Türk dizilerinde... Başrollerini Serkan Çayoğlu, Ahu Türkpençe, Fırat Doğruloğlu, Emir Benderlioğlu, Murat Arkın, Ahmet Pınar, Can Nergis, Armağan Oğuz ve Mesut Akusta’nın paylaşacağı mini dizi Börü, Türk televizyonlarında bir ilke daha imza atmaya hazırlanıyor.

Dizide Hollywood’daki CGI teknolojisine benzer olan Face2Face adlı yapay yüz teknolojisi kullanılacak. Börü, böylece yapay yüz teknolojisi Türkiye’de ilk defa kullanan dizi olarak Türk dizilerinde bir ilke imza atmış olacak.

Dizinin Instagram hesabından şu açıklama yapıldı:

"BÖRÜ projesinin bazı çözümü zorlu özel efektleri için bir yüz CGI algoritma şirketi ile sinerji kuruyoruz. Face2Face denilen bu protokolü Türkiye'yi bırakın, dünyada henüz kullanan çok kişi yok. Erlangen-Nürnberg üniversitesinden Hollywood'a uzanan bu teknoloji 5-10 seneye kalmaz oyuncuları görsel olarak gereksiz kılabilecek kadar devrimsel birşey (aman kızmasınlar). Karşınızda CGI @ahmetpinar_ suratı (Barbaros Çepni rolünde). Daha 2 sene önce, 1 saniyesi onbinlerce dolarla ölçülecek bir teknoloji, 10 sene önce milyonlarca dolarla ölçülen bir çile, 5-10 dakikada acil durumlarda BÖRÜ projesinin daha da iyi olmasını sağlayacak. Amaç da bu zaten. Nelerin mümkün olduğunu sektöre kanıtlamak, Türk film ve dizi sektörünün uluslararası arenada her ülkeyle boy ölçüşebileceği bir bilinç ve birikim oluşması."

Börü, Şubat ayında Star TV'de ekrana gelecek.

Video yüklenemedi...

Bunlarda ilginizi çekebilir: