Botoks göz seğirmesine çözüm mü?

Göz seğirmesi gün içerisinde bazı kişilerin sıkça yaşadığı bir durumdur. Peki botoks göz seğirmesine çözüm mü?

Yaşam

Botoks göz seğirmesine çözüm mü? Dışarıdan görülemeyen ancak kişiye kendini fark ettiren bu hal için halk arasında çeşitli uydurma söylentiler vardır. Sağ göz seğirmesi sağlığa, sol göz seğirmesi varlığa delalet eder gibi yanlış bir bilge dilden dile dolaşır. Oysa göz seğirmesi göz problemlerinin bir habercisidir. Hele ki sıkça tekrarı yaşanan bir durumsa mutlaka göz doktoruna gidilmesi gereken bir durumdur.

Göz seğirmesi göz kapaklarında yaşanan ani ve kısa süreli spazmlar nedeni ile ortaya çıkmaktadır. Yaşandığı anda bu spazm görmeyi engellemez. Bu göz seğirmelerinin yaşanmaması için bir iki noktaya dikkat etmek gerekir. Bunların başında çayı ve kahveyi azaltmak, uyku düzenine dikkat etmek gelir. Lakin yine de geçmiyorsa kesin tedavi şekli aranmalıdır. Göz seğirmesine aktif, hızlı ve stresli kişilerde daha çok rastlanır. Bazen duygusal problemler de göz seğirmesine neden olabilir.

Nörolojik hastalıkların da bir habercisi olan göz seğirmesinin tedavisinde botoks kullanılmaktadır. İki üç defa yapılacak botoks sayesinde bu seğirmelerden kurtulabilir.

YAZI: Kamuran Akdemir
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: